Wpis z mikrobloga

@paranoid18: @asasello: Tak jak kolega @Kexu: wspomniał wyżej, pomysł ma rację bytu. Natomiast problemy dostrzegam następujące. Zakładając, że to strop gęstożebrowy (widać jakieś elementy ceramiczne w wypełnieniu) i że belki stropu właściwego są ułożone prostopadle do dłuższych ścian, to takie wzmocnienie nic nie da. Wzmocni jedno żebro (o ile tak będzie, bo jak widać pręty przechodzą przez wypełnienie ceramiczne), ale może autor zamierza na tym wymurować
  • Odpowiedz
Wykopki się śmieją, a za 20 lat ten dom będzie przykładem nowego nurtu architektonicznego, opartego na niekonwencjonalnych rozwiązaniach w elementach zbrojeniowych


@MiXereg: Ten nurt już był i nazywał się "jest prl i remontuję z pijanym szwagrem przy użyciu materiałów #!$%@? z pgr" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale zarzutka OPa jest i tak super ()
  • Odpowiedz
@FejsFak: Zajebiste wzmocnienie - chyba nie miałeś chociażby statyki konstrukcji, bo byś wybrał dwuteownik. Znajdź sobie kogoś, kto chociaż zaliczył z dwa przedmioty z konstrukcji i Ci policzy, to co robisz, albo w książce poszuka.

Kombinujesz nie mając pojęcia o budowlance, to chociaż posłuchaj i zweryfikuj, co Ci ludzie piszą.

Podpieranie stropu na pałę? Też mam starą chatę i stary strop (ponad 100 lat). U mnie oryginalne belki są podparte (H200x100 co 2 m) i też mogę napisać, że kiedyś były imprezy na 30 osób. Ale teraz, chcę mieć bezpieczny dom. I nie wywalić kasy w
  • Odpowiedz
@doogroo2 swoją drogą tak się zastanawiam jak on zacznie wykuwać z drugiej strony bruzdy na 10 cm głębokie w tej ścianie to ona się rozpadnie, nie wiem czy nie lepiej jakby płaskowniki tam dał zamiast tych prętów żeby te schody ratować
  • Odpowiedz
@dyzenteria: @Kexu: no ale ja nie rozumiem co podtrzymuje ten teownik. Z tego co widzę to ten płaskownik niżej jet równolegle pod nim. Czyli na teowniku jest podwieszony płaskownik, na którym z kolei oparty jest tynk i pustaki? Ewentualnie beton i jakieś pręty jeśli to żelbet. I to tylko na szerokości tego płaskownika. Czyli on rozorał strop i położył w bruździe teownik. Czyli czy to nie będzie bardziej
  • Odpowiedz
@Gerard_z_Libii: Tak jak napisałem wyżej, najprawdopodobniej jest to wzmocnienie, dodatkowe żebro pod przyszłą ścianę. Sam również tego nie widzę, jeżeli pręty przebijają wypełnienie ceramiczne i nie zostało zapewnione wypełnienie betonem w miejscu nowego żebra.
  • Odpowiedz
@FejsFak: widzę, że dyplom inżyniera wygrałeś w paczce lejsów. Choć po kilku parach roboczych zielonych spodni widzę, żę pracujesz na jakiejś produkcji. Miałem takie za gówniarza w philipie morrisie xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FejsFak: pomóż zrozumieć jak to ma działać. Wykułeś w istniejącym stropie bruzdę, w którą włożyłeś teownik półką do góry i skręciłeś go z profilem pod stropem? W następnej kolejności zamierzasz zrobić wylewkę na tym stropie?
Jakiej grubości będzie ta wylewka, i jaka jest konstrukcja istniejącego stropu?
  • Odpowiedz
@Gerard_z_Libii: Inaczej. Taka szyna spokojnie przeniesie ciężar ścianki działowej, a skręcenie go z płaskownikiem ma zapewnić stabilność konstrukcji. Jeżeli przy bruzdowaniu nie uszkodziło się wypełnienie, to wybruzdowane pustaki powinny oprzeć się na płaskowniku.
  • Odpowiedz