Wpis z mikrobloga

@Jankielo: Szczerze to nie wiem, wujek ściągnął ojca, a ojciec z wujkiem mnie to ciężko mi się odnieść . Z tego co kojarzę, aczkolwiek nie wiem czy dobrze mówię, to mają tam chyba pozwolenia, że mogą przyjąć ileś tam ludzi. Jeśli również jako spawacz to najłatwiej pewnie będzie przez pośrednika, później z reguły firmy oferują przejście bezpośrednio pod nich. Najgorzej jest znaleźć na starcie, jak już dostaniesz pozwolenie na pracę i
@Jankielo: Zarabia się świetnie, już nie wspominając o premiach świątecznych, wakacyjnych czy po prostu premiach za to, że dobrze pracujesz, 13-te pensje, ahhh ( ͡° ͜ʖ ͡°) często są to dwie polskie wypłaty w jednej premii.
Dużą wadą jest to, że jedzenie jest drogie, ale i tak bym nie zamienił tego kraju na Polskę.
@Jankielo: w Belgii i Holandii roboty jest w cholerę. Przemysł. budownictwo, rolnictwo, logistyka to branże w których codziennie możesz zmieniać pracę. Sporo osób emigrujących po raz pierwszy trafia na ciulową prace/lokacje/agencje i wracają do polski. Jest to błąd.
@nototenteges: Niby tak niby nie, są ograniczenia coś jak fajki z ukrainy xD Możesz przewieźć, np. max 2.5kg mięsa jednorazowo. Zawsze można ryzykować i kupić więcej, ale jak złapią to nadmiar rekwirują i są mandaty od 50 franków do kilkuset
@GrubyKapitan: I po wpisach nagle się okazuje, że nie ma żadnych płaczków niezadowolonych na emigracji, że te wpisy o tęsknocie za ojczyzną za polską ziemią są wyssaną z palca propagandą, a ludzie emigrujący jakby chcieli zmienić kraj wyjechaliby do każdego innego tylko nie do Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gratki, pewnie mnie też to czeka za parę lat (mam nadzieję że jak najszybciej) i nie daj się