Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
boją się zapytać o urlop i całe


@cnq2j3hr1dqwf: wgl opisujesz wygląd frajera/lewaka. Mnie chowała ulica. Jp/Peja, jestem anonem patusem. I lata nettowania nauczyły mnie, ze za pewne stawki to lepiej nie iść do pracy, a piwniczyć. Zarobki w branży obniżają kobiety, przez nieumiejętność neetowania. Nie pasi? Zwalniasz się.Jak pracujesz miedzy facetami to zawsze jest większy pitos.
@bobikufel: Skąd możecie w ogóle wiedzieć, co kieruje osobą która robi sobie tatuaż? "Na pewno moda z insta" "widział u kolegi" "chcą żeby myśleli o nim że jest niezależny" xD a może ktoś robi to, bo poprostu mu się podoba? Analityczne mózgi wykopków...
@Marek1991: Bosh....jakie to prawdziwe xd

Matka z ojcem powiedziała dla wychodka, żeby się nie wyróżniał a wychodek przez to 2o lat później odwiedza ciągle tag przegryw, bo miał się nie wyróżniać (przykład z dupy, ale prawdziwy)

Elegancko pojechane.
@cnq2j3hr1dqwf: dodałbym do tego kult fembota. Myślę że to też nie przypadek że taką postawę w szkole itd wpajają głupie różowepaski (przypadeg? nie sondzem).

W mojej szkole zawsze podczas jakiejś bitki był taki argument ze strony głupich p0lek używany, a gdy ktoś zapytał księdza na religii czy można dać się lać bo "nadstaw drugi policzek" to ksiądz powiedział że nie i że trzeba walić typa na łeb bo takie dawanie sie
@cnq2j3hr1dqwf: ooooo, ostatnio miałam cos podobnego napisać przy jakimś wątku o kościele, ale nie mogłam tego tak trafnie ubrać w słowa. przez takie wychowanie radzę sobię w życiu jak sierota i miernota. gdyby nie mój chłopak, który jest tym typem, który "każe #!$%@?ć" zamiast się cackać, to bym siedziała na najniższej od 8 do 16 i nie przeszłoby mi nawet przez głowę, że można żyć inaczej.
aktualnie przejściowo mieszkamy z moimi
@Barleywine:

a może ktoś robi to, bo poprostu mu się podoba?


Tak, teoretycznie jest to możliwe, podobnie jak możliwe jest, że kręcący się po parkingu Cygan tylko spaceruje :)
Dziwnym trafem tatuaże nagle zaczęły się podobać wszystkim w tym samym czasie przez czysty przypadek w tym samym czasie pojawił się tatuażowy spam w mediach społecznościowych połączony z masą atencji i wzajemnego łechtania swojego ego.

Odcinek 2137 serialu pt: "Wcale nie ślęczę
PS. Pokolenie Z to #!$%@?.

bo?


@macan

@4WgH:

Bo podobnie jak pokolenie postkomunistyczne #!$%@? je uległość oraz równocześnie poczucie winy oraz krzywdy. Jest podatne na szantaż emocjonalny oraz moralny, z łatwością daje się nabierać tym którzy go wykorzystują. Walczy z "rodzimym" patriarchatem, hołubiąc wszystkie inne (o wiele bardziej patriarchalne) kultury, co w ich mniemaniu ma "wymazać" grzechy przodków i pozwolić na poczucie "wyższości" moralnej. Jest niezdolne do walki o własne interesy,
@TheSilentEnigma jako 98 nie widzę w swoim środowisku żadnej z tendencyjnych cech jakie przedstawiłeś, ale przede wszystkim mam dziwne wrażenie że Twoja pseudoanaliza psychologiczna odnosi się do młodzieży skrajnej lewicy i instragrama, a nie do pokolenia Z
@4WgH:
97, Też nie widzę tego (aż tak wiele), bo moim zdaniem nie należymy jeszcze do pokolenia Z (w kontekście Polskim, mamy lekkie opóźnienie za Zachodem). Wskazanie jednoznacznej granicy jest trudne ale myślę, że te zjawiska o których mówiłem stają się coraz istotniejsze wśród ludzi młodszych. Oczywiście to o czym mówię, to są jedynie pewne tendencje. W każdych czasach byli ludzie silni oraz słabi, zmieniały się jedynie proporcje.
Jedyne co było