Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf:
Od dziecka wielokrotnie:
- "Nie odzywaj się jak dorośli rozmawiają";
- "Masz się słuchać";
- "Nie pyskuj", gdy masz odpowiednie logiczne argumenty, które są rodzicowi nie na rękę, bo wie, że masz
  • Odpowiedz
@Marek1991: to są już rzeczy namacalne, które często są skutkiem niskiego poczucia własnej wartości, rożnego rodzaju lęków, więc uważam, że przyczyn trzeba szukać w naszej głowie i najpierw popracować nad stanem wewnętrznym i kondycją psychiczną, przepracować traumy z przeszłości. Bez tego wszystkiego ciężko iść dalej, rozwijać się zawodowo i cieszyć się z tego, co się ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gdziemieztym: #!$%@? następny. To oczywiste, że tatuaże są od zarania dziejów. Ale tatuaże na twarzy i na dłoniach tak aby tylko były widoczne są obecną modą. Tak jak tribale 20 lat temu (chyba że to jest ta właśnie zajebista długa historia). Teraz co drugie dziecko musi mieć chociażby jakiś napis na sobie.
  • Odpowiedz
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.


@cnq2j3hr1dqwf: a co takiego w życiu osiągnęłaś że uważasz nauki swoich starych za głupotę? Masz jakiekolwiek podstawy żeby ich krytykować czy tylko bóldupisz że nie pozwolili ci na tatuaż?
  • Odpowiedz
najbardziej mnie rozwala jak mama autentycznie chwali się tym, jak nic mi w życiu nie pomaga a ja tak super sama ogarniam sobie studia zaoczne, prace na etat i wszelkie opłaty typu czynsz, czesne, jedzenie itd. No muszę ogarniać, bo nie mam wyboru XD


@Send_noodles: jesteś moją siostrą? XD
  • Odpowiedz
@BajerOp, #!$%@?, następny. Tribale nie wzięły się z dupy, a z symboli plemiennych. Szok! Niedowierzanie! Tribe!
#!$%@? wyglądają, xD
Nie wiem, czy co drugie, ale mnie ich popularność ani ziębi, ani grzeje. Polecam to uczucie. ( )
Smacznej kapucziny.
  • Odpowiedz
Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.


@cnq2j3hr1dqwf: Przecież tak jest na całym świecie. Co się tej Polski tak uparłaś?
  • Odpowiedz