Wpis z mikrobloga

@Domiman: Ciekaw jestem po prostu jak bardzo by się wspomniany przez Ciebie moment na wsporniku zmienił gdyby woreczki poustawiać na samej krawędzi schodka lub choćby w jego połowie a nie na całej powierzchni. Z tego, co zrozumiałem wg Ciebie wcale, ja jednak obstaję przy swoim i nie mieszajmy w to ciśnienia bo nijak ma się do momentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Domiman: Oczywiście, że zmieni. Gdyby ten ciężar przyłożyć jakimś cudem przy pomocy choćby cegły przy samej ścianie zmniejszy się moment na wsporniku. Na środku już będzie inny a na krawędzi to już wolę nie myśleć. Zastosowana tu metoda badania wytrzymałości symuluje co najwyżej leżenie na schodach a nie chodzenie po nich.
@spwasch: Przecież to właśnie napisałem. Jeżeli środek ciężkości obciążenia się przesunie, to zmieni się moment. Jeżeli podłożysz cegłę, ale nie przesuniesz obciążenia, to się nic nie zmieni (poza momentem od cegły, który jest pomijalny).
@FejsFak: statycznie spoko, a dynamicznie skoczyłeś z trzeciego schodka na pierwszy ? Albo poczekaj na szósty schodek i skocz jak się da na 3ci to ci te pustaki na Jowisz wyebie xD
@FejsFak: w ramach zajęć na studiach miałem wykonać sprawdzenie nośności muru, takiego zwykłego z jakichś bloczków. Wyszło, że za wysoki, jebnie jak nic. No, ale dobrze policzyłem, sprawdziłem dwa razy. Przy oddaniu profesor podsumował "widzi pan, teoretycznie ten mur nie ma prawa stać, a w Polsce w co drugiej stodole jest taki i jak na złość nie chcą się zawalić".
¯_(ツ)_/¯