Wpis z mikrobloga

Hej,
czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Deer Design lub innej zajmującej się projektowaniem i wykańczaniem #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie pod klucz?
Czy też wykańczacie na samodzielnie albo sami szukacie fachowca(ów)?

Zastanawiam się nad tego typu ofertą bo wychodzi ok 1000zł/m2 robocizna z materiałami więc w miarę standardowa stawka zostanie mi tylko umeblować i wstawić sprzęty typu AGD.
  • 10
@virusriddle: Ja korzystałem i niestety nie mogę polecić. Głównie z powodu czasu realizacji (wykańczanie mieszkania trwało od początku września do początku stycznia) i dbałości o detale. Plusem był na pewno profesjonalny i sympatyczny personel (koordynator + architekt), który pomógł mi w odbiorze mieszkania od dewelopera.
@virusriddle: 1000 zł za m2 za projekt, materiały i robociznę? Jakościowo to nawet Castorama nie jest, tylko to co z Castoramy chyba na śmietnik wyrzucili. :x
Żeby mieszkanie jako tako wyglądało, to trzeba z 1500 zł/m2 za same materiały liczyć, a gdzie tu robocizna, gdzie projekt... Takie coś tylko pod mieszkanie inwestycyjne, gdzie sam nie mieszkasz i masz to gdzieś bo pewnie i tak po kolejnych lokatorach trzeba będzie odświeżać i
@bisek0: a czy w umowie był zawarty termin wykonania prac i ewentualne "kary" za przekroczenie terminu?
@Drmscape2: no patrząc w katalogu to mam takie firmy jak porta, opoczno, cersanit, paradyż, beckers, grohe, sanplast, roca itp. To Twoim zdaniem są gówniane marki? Jakbym sam miał kupować materiały na remont to pewnie też takie bym brał. Poza tym to jest wykończenie typu ściany, sufity, płytki, biały montaż, panele, gres, drzwi i ościeżnice,
Poza tym to jest wykończenie typu ściany, sufity, płytki, biały montaż, panele, gres, drzwi i ościeżnice, więc mi zostają lampy, meble kuchenne, AGD/RTV, meble w pokojach szafy


@virusriddle: A no to mów od razu. Z reguły podając cenę wykończenia za m2 wlicza się już to wszystko oprócz RTV.
@virusriddle: Termin w umówie wynosił 65 dni roboczych, kara umowna za dzień opóźnienia chyba 100 PLN. Nie szarpałem się już o te pieniądze, bo zależało mi na tym żeby skończyli wszystko przed ekipą montującą meble. Istotną kwestią jest też to, że całkiem sporo dopłaciłem za lepszą kabinę prysznicową, WC, armaturę, umywalkę i drewniany parkiet. Oferta z katalogu była pod tym względem ograniczona.
@Drmscape2: no przeca napisałem:P Są firmy, które mają ofertę pod klucz na tip top ale wybór sprzętów jest ograniczony, np. tylko AGD Beko bez możliwości wyboru nawet modelu. Do beko nic nie mam ale jednak na model lodówki wolę mieć wpływ;-)
@bisek0: hmm to pewnie wiele zależy od preferencji albo "wizji" mieszkania, której jeszcze nie mam;-) ale to widziałem, że sporo rzeczy w katalogu ma gwiazdki mówiące o konieczności indywidualnej
Ja również wykańczałam mieszkanie w programie Modern Life. Z terminu i jakości jestem zadowolona. Oferta w katalogu jest optymalna i można wybrać fajne produkty. Faktycznie za droższe rozwiązania trzeba dopłacić, jednak wszystkie modyfikacje są spięte w jasnym kosztorysie i ma się kontrolę nad budżetem. Niemożliwe, żeby udało się wyjątkowo szeroką ofertę zmieścić w kwocie ok. 1000 zł za metr kwadratowy. Wszystko zależy co komu pasuje
Ja również skorzystałem i nie polecam. Gładzie i malowanie jest spier.... wszędzie są smugi. Mieszkanie oddane przed terminem i widać, że robione na szybko. Pod względem tego, że nie trzeba jeździć po sklepach to dobra opcja ale patrząc po jakości wykończenia to istny dramat to co zastałem w mieszkaniu a po wprowadzeniu wychodzą kolejne niedociągnięcia...