Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Mega_Smieszek: boomerskie #!$%@?. Jak chciałeś cokolwiek poza Marylą Rodowicz, albo Budką Suflera to czekała cię wycieczka po wszelkich możliwych sklepach muzycznych w mieście. A jeśli nie mieszkałeś w jednym z 5 największych miasta w Polsce to raczej, nie było szans że jakikolwiek sklep będzie miał to co akurat chcesz posłuchać. Więc miałeś do wyboru a) wycieczkę do dużego miasta b) próby znalezienia interesującej muzyki wysyłkowo c) liczenie że może w
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Kasety to był krok wstecz w jakości słuchanej muzyki, ale konieczność ich przewijania zmuszała do bardziej wnikliwego obchodzenia się z zapisanym materiałem. Na cd można było już skipować piosenki, ale wciąż kłopotliwe było zmienianie płyt. A teraz nie podoba się piosenka/album/artysta to od razu bezrefleksyjnie przełączasz na coś innego nie dając tej muzyce szansy.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: naszła mnie refleksja ile złego robią wszelkie mixy i playlisty, zacząłem słuchać w ten sposób techniawek, dubstepów no i kurde po kilkudziesięciu godzinach przesłuchań nie potrafię wymienić żadnego artysty którego słuchałem xD
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu gościa atakujecie. Ma rację, co nie znaczy że obecna sytuacja nie ma dobrych stron.

Dzisiejszy mega łatwy dostęp do muzyki jest czymś genialnym. Czymś, o czym marzyłem, czatując w radiu na ulubiony numer, żeby go nagrać na kasetę. Także jakość jest bez porównania wyższa, nawet jeśli mówimy o podstawowym streamingu - to nadal lepiej, niż kiepska kopia kasety na słabym magnetofonie, a takie wtedy większość z nas miała.

Ale
  • Odpowiedz
@obszarnik: zależy od podejścia do muzyki. Czy ma być to coś co leci w tle czy jednak chce się z tego czerpać jakieś (artystyczne doznania?) tak bym to określił xD no i ciężko potem wrócić do czegoś co mi się w miarę podobało.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Ja polecam całą sagę Emerald Sworda - Rhapsody.
Jest to 6 albumowa epicka historia. Ubieramy najlepsze słuchawki, odpalamy lyricsy albo tłumaczenia co się tam dzieje i dzieje się magia :D Polecam!
https://docs.google.com/document/d/1vLfTSwmM5wBF-6dlcDVUgZZWfETK-JUBKbiRbjVKF9I/edit
lub
https://thundercross.fandom.com/wiki/The_Emerald_Sword_Saga_Complete

Muzyczne arcydzielo na miarę prawie Tolkiena
Niebadzlosiem - @MegaSmieszek: Ja polecam całą sagę Emerald Sworda - Rhapsody.
Jest ...

źródło: comment_1617866988XoJXwO3E7BxsMPew4lPLCC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jamtojest: mnie sie wydaje ze kiedyś słuchanie muzyki to był sposób na spędzanie czasu. Ot siadalo się przy sprzęcie i się słuchało 30-60 minut, kasetę / płytę od początku do końca. Dzisiaj dostęp do muzyki jest tak powszechny ze raczej stanowi ona tło do innych czynności. Nawet jak słucham ze Spotify to jednocześnie coś klikam w telefonie albo komputerze.

Nie mowie ze kiedyś było lepiej czy gorzej. Ot inaczej i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
A teraz nie podoba się piosenka/album/artysta to od razu bezrefleksyjnie przełączasz na coś innego nie dając tej muzyce szansy.

@smutny_kojot: No jak mi się ewidentnie nie podoba to po co nam "dawać szansę"?
  • Odpowiedz
@obszarnik: ty przebrzydły kapitalisto, kupiłeś drogie słuchawki, wykonane przez niewolników w krajach trzeciego swiata, w dodatku wydałeś na nie tyle, ile niektórzy proletariusze zarabiają na miesiąc. I dałeś zarobić korporacji.
  • Odpowiedz