Wpis z mikrobloga

Dlaczego Waszym zdaniem mężczyźni mają gorzej w życiu? Zależy mi przede wszystkim na Waszych własnych doświadczeniach, nie generalizacji np. singlów mówiących o prawach ojców (choć to bardzo ważny temat, ale do osobnej dyskusji), tylko na dyskryminacji/przeszkodach z którymi spotykacie się na co dzień osobiście

#niebieskiepaski #przemyslenia #dyskryminacjamezczyzn
  • 196
@void1984 Czad, znalazłeś wykluczenie.
To samo wykluczenie dotyczy kobiet.

I jest stosowane z bardzo "prozaicznego" powodu, osoby z drugim obywatelstwem, są uznawani za "potencjalnych" szpiegów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: chodzi mi dokładnie o to, że Twoja interpretacja tego co napisałam jest błędna i dalej w nią brniesz - mimo, że już Ci tłumaczyłam o co dokładnie chodziło.

To jest chochoł którego sam sobie postawiłeś i teraz marnujesz mój czas jakimiś wywodami na temat swoich własnych wyobrażeń.
@Miriamele Kobiety znacznie częściej stosują przemoc psychiczną, w przypadku obrony przed przemocą fizyczną mężczyźna i tak najczęściej zostanie uznany za napastnika ( bo jest spora szansa że to u kobiety powstaną siniaki).
W przypadku zgłoszenia przemocy domowej przez mężczyznę, zostanie on "gorzej" potraktowany niż gdyby zgłosiła kobieta.

no i co to ma wspólnego z moją wypowiedzią?

To że przedstawiłaś przemoc jako "hobby" wyłącznie mężczyzn, a tak samo często jest to "hobby" kobiet.
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: chodzi mi dokładnie o to, że Twoja interpretacja tego co napisałam jest błędna i dalej w nią brniesz - mimo, że już Ci tłumaczyłam o co dokładnie chodziło.


@shitty_support Nie. Moja interpretacja jest jak najbardziej właściwa - co pokazałem ci na przykładzie.

Jeżeli historia jest prawdziwa to ty po prostu źle sformułowałaś zdania i to ty brniesz w to i twierdzisz, że masz rację, mimo że popełniłaś błędy w sformułowaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fidel1: nie przedstawiłam tego tak, to jest przykład słabości związanej z płcią, której mężczyzna nie będzie traktował jako przywilej, bo sam jest pod tym kątem uprzywilejowany. Resztę sobie dopowiedziałeś.
@Miriamele

nie przedstawiłam tego tak

Jak nie

często gdy kobiety mówią o dyskryminacji swojej płci myślą o mężczyznach, którzy odnieśli sukces, a nie przegrywach, gdy to samo robią mężczyźni - myślą o pięknych, zaradnych kobietach, a nie zniszczonych grażynkach pracujących na produkcji, które mąż #!$%@? w ramach hobby ¯_(ツ)_/¯

to jest przykład słabości związanej z płcią,

Która w jednakowy sposób dotyczy obu płci.

której mężczyzna nie będzie traktował jako przywilej, bo sam
@Fidel1 żyją dłużej bo od 60 roku cycki smażą na emeryturze. Nie wspomniałem o tym że na choroby kobiece (m.in. rak szyjki macicy, rak piersi) jest dużo więcej kampanii społecznych w porównaniu do chorób typowo męskich (rak jąder, rak prostaty). Pod tym względem też jesteśmy poszkodowani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: no i napisałam Ci, że być może wyraziłam się zbyt skrótowo, a później wyjaśniłam o co chodzi i że nie o to, co próbujesz mi udowodnić.

BTW właśnie ze mną kłócisz o to, że wiesz lepiej co miałam na myśli pisząc komentarz. Jest to dość zabawne.

Kiedyś zaplusowalam komentarz dotyczący kobiecego orgazmu i typ mnie zawolał, żeby mi wyjaśnić, że się mylę i że on wie lepiej jak i kiedy
BTW właśnie ze mną kłócisz o to, że wiesz lepiej co miałam na myśli pisząc komentarz. Jest to dość zabawne.


@shitty_support Nie. Nigdy nie stwierdziłem co miałaś na myśli. Twierdziłem jedynie, że albo historia jest zmyślona i nastąpiło przeoczenie błędu, albo źle sformułowałaś zdania. I tylko tyle.
@Xobroq

Nie wspomniałem o tym że na choroby kobiece (m.in. rak szyjki macicy, rak piersi) jest dużo więcej kampanii społecznych w porównaniu do chorób typowo męskich (rak jąder, rak prostaty). Pod tym względem też jesteśmy poszkodowani

Tu akurat sama ilość kampanii społecznych nie jest problemem, tylko ogólna niechęć do badania, szczególnie jajek. Jak poszedłem do urologa w miasteczku w którym mieszkam, to powiedział że jestem chyba pierwszą osobą która przyszła na "kontrolę",
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fidel1: mężczyźni są od kobiet silniejsi i to jest fakt, więc ten sam akt przemocy fizycznej będzie o wiele bardziej szkodliwy dla kobiety gdy dokona go mężczyzna, niż dla mężczyzny gdy dokona go kobieta. W sumie mogłabym przekopiować poprzednią wypowiedź, ale skoro nie została zrozumiana, to jak widać nie będzie porozumienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: no i ja się z Tobą zgodziłam, że mogłam się zbyt skrótowo wyrazić już w drugim komentarzu, a później wyjaśniłam co dokładnie się stało.

I później jeszcze w kolejnym.

A teraz piszę Ci to trzeci raz. A Ty mnie naaaadal wołasz i próbujesz 'wyjaśnić'.