Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy jeśli bylibyście seniorem i jakiś junior z Waszego zespołu zapytałby się Was (przez wideorozmowe) ile zarabialiście będąc midem bo czeka go niedługo rozmowa, na której będzie
negocjować stawkę na mida, to czy podzielilibyście się z nim taką informacją?

Czy takie zachowanie nie łamie szeroko pojętych konwenansów?

Jak z Waszego doświadczenia podchodzą do tego tematu ludzie?

#pracait
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja cie #!$%@?. Debata w gorących o to czy mówić ile się zarabia/zarabiało.
Aż mi się przypomniała babka za którą stałem do bankomatu i miała pretensje ze stoję za blisko niej (Jakieś 5m, czasy przed koroną xD)
Pieniądze to nie fetysze seksualne czego się wstydzicie?
  • Odpowiedz
@niedosolonyMakaron: Tak, zawsze pytaj o hajs żeby to przypadkiem ciebie nie oyebali na pieniążki
dobra praktyka to pokazać sobie stan konta po przelewie wypłaty

imo jakby dziewczyny z agencji nie pokazałyby nam pozostałym pracownikom ile zarobiły to szef nigdy by się nie dowiedział, że agencja podyebała im "bony świąteczne"( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozmowa o wynagrodzeniu powinna być obowiązkowa
  • Odpowiedz
ja bym powiedział ale kiedyś miałem sytuację że koleś się mnie spytał dostał ile chciał a parę miesięcy później mi nie chciał powiedzieć xD więc zależy czy kogoś lubisz


@Nemeczekes: no niestety takie szuje też się spotyka, i to wcale nierzadko.
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: jeden wyjątek - jeśli pensja stanowi tajemnicę handlową i pracodawca będzie w stanie to udowodnić przed sądem, to pracownik może wówczas mieć problem. Ale to są naprawdę specyficzne przypadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°) więc jeśli nie jesteś unikalnie wybitnym pracownikiem, to śmiało możesz ujawnić swoje zarobki.
  • Odpowiedz
@niedosolonyMakaron: Kumplowi od wódki bym powiedział, randomowi z zespołu nie. Potem random użyłby argumentu, że chce np. 2k więcej, bo warsaw mu tak powiedział. Nie znam człowieka, więc nie wiem jakich głupot jest w stanie nagadać, byle tylko zadbać o swój interes. Znam midów między którymi jest różnica np. 2-3k, bo jeden ogarnia i jest w sumie seniorem, a drugi w sezonie urlopowym nic nie jest sam w stanie zrobić.
  • Odpowiedz
@pp53: czekaj, ale przecież HR nie da ci po okresie próbnym mniejszej stawki niż ta z którą zaczynałeś. Czyli w najgorszym wypadku nie dostaniesz więcej niż wynegocjowałeś na samym początku, a skoro żeś taką kwotę wynegocjował to chyba ci odpowiadała? Imo to nie jest jakaś bolączka. Co innego np po roku
  • Odpowiedz