Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejś płaszczyźnie komfort Twojego życia/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Kochani, 2 miesiące temu popełniłem ten wpis który zainicjował u mnie w życiu wprowadzenie kilku ciekawych zmian.
Zapytałem w nim o polecenie usługi lub przedmiotu do 300zł która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie Wasz komfort życia/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność lub cokolwiek innego.

Forma przypadła Wam do gustu, pojawiło się ponad 80 mniej lub bardziej wspomagających lifehacków.
Nie wiem czy ktoś z Mirków i Mirabelek skorzystał na tym poście jednak ja tak i poniżej chciałbym podzielić się dwoma rzeczami które wprowadziłem do swojego życia po tym wpisie i które zdecydowanie mogę wam polecić jeżeli tak jak ja szukacie możliwych usprawniaczy w życiu.
Jedną z rzeczy będzie zawsze propozycja Mikrów którą wprowadziłem do swojego życia a drugą rzecz, którą wprowadziłem niezależnie od sugestii.

1. Szczoteczka soniczna - polecany przez wielu Mirków w poprzednim wpisie przedmiot o wartosci okolo 120zł
2. Włączenie na stronie bik.pl alertów i zastrzeżenie kredytowe aby nikt na was nie mógł wziąć pożyczki gdy wasze dane gdzieś wypłyną do sieci - koszt 20zł ROCZNIE

Jeżeli ten format się przyjmie to chciałbym również co dwa miesiące inicjować taką dyskusję i wymieniać się rekomendacjami usług, produktów które w jakiś pozytywny sposób odmieniły Nasze życie.
Chcesz być na bieżąco? Zaplusuj i dołącz do dyskusji poniżej odpowiadając na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.

Tagi dla zasięgu ale pamiętajcie że najlepsza inwestycja to zawsze ta w siebie, pozdro!
#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
  • 56
  • Odpowiedz
@Mikrosoft: Elektryczna się kręci w kółko, zaś soniczna drga. Ja mam Oclean One, bo nie potrzebowałem bajerów w stylu wyświetlacza. Wytrzymuje miesiąc czasu, myję zęby rano i wieczorem.

Zębów nigdy nie miałem tak gładkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: Office 365 subskrypcja z 1 TB OneDrive - oprócz po prostu zawsze aktualnego Office przede wszystkim cały OneDrive który pełni role backupu i dostępności plików na wszystkich urządzeniach zawsze na bieżąco. Do tego wersjonowanie plików, nieprzetwarzanie zdjęć tak jak to robi Google przesyłając z Androida (czy w ogóle wrzucając cokolwiek)
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: garnek do gotowania ryżu, najprostszy, za 80 ziko np sencoor 1000. Ryż się gotuje prawie sam, bez plastiku i największe zaskoczenie, można gotować kaszę gryczaną, pęczak czy inne. Polecam! Najlepiej wydane 80 PLN
  • Odpowiedz
@Pittig: ja bym nawet zmienił sam garnek do gotowania ryżu na multicooker(nie mam na myśli thermomixa czy innych cudów, używki po około 250 zł jako nietrafiony prezent)

Od siebie mogę dodać frytkownicę beztłuszczową, działa jak minipiekarnik tylko nie trzeba czekać aż się nagrzeje i wszystko jest bardziej chrupiące, odświeżenie bułek po zwilżeniu wodą zajmuje około 5 minut, smakują jak by dopiero co wyjechały z pieca w piekarni ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@masternodeBTC:
Największa, głównie zawodowo, ale prywatnie tez sporo rozwiązań dla nieprogramistow: Zapier. Integrowanie różnych aplikacji np. na podstawie mejla uzupełniaj excela, dla bardziej zaawansowanych webhooki api. Jest tego multum. Do 50 taskow za free.

A potemz takich co się nie pojawiły:
1) miernik wilgotności i pH do kwiatów dla przelewających (czekam az przyjdzie ale liczę na gamechanger :D)
2) iCloud większy (mac+iPhone)- tak jak Mirek od office: wszystkie pliki zawsze pod
  • Odpowiedz
@masternodeBTC:

- Aeropress - za 75zł mam przenośne urządzenie do robienia dobrej kawy.
- Witamina D3 - stosuje od pół roku i ta zima minęła mi zaskakująco bez depresji i przeziębień.
- Dokanałowe słuchawki bluetooth - nigdy więcej kabli!
- Huel - niby poniżej 300zł ale kupuję to co pare tygodni. Ratuje mnie gdy nie mam pomysłu na posiłek.
  • Odpowiedz