Wpis z mikrobloga

Uszanowanko!

Sprawa wygląda tak - prowadzę od bardzo niedawna JDG i naszła mnie poniższa zagwozdka:

- prywatny laptop A z licencją Win10, nie jest używany do prowadzenia JDG
- przyszły nowy PC B zakupiony BEZ licencji, będzie używany do prowadzenia JDG, zakup na firmę

Czy mogę przenieść prywatną licencję z laptopa A na nowy PC B tak, żeby w razie audytów / weryfikacji / kontroli / cokolwiek innego wszystko było zgodnie z literą prawa? Jeśli mogę, to czy takową licencję muszę jakkolwiek rejestrować w środkach firmowych (nie mam żadnego potwierdzenia nabycia laptopa z licencją - ma już swoje lata więc papieru na niego nie posiadam)

Docelowo po udanym przepisaniu licencji na laptopie będzie działał Linux z kilkoma serwisami chciałbym uniknąć niepotrzebnego kosztu za kolejną licencję.

Za pomoc - Thank you all from the mountain! ()

#microsoft #licencja #windows #windows10 #b2b #kiciochpyta #jdg #it #informatyka #linux
  • 9
@Drakenzo: Na laptopie masz prawdopodobnie licencję OEM czyli teoretycznie nie do przeniesienia. Ale #!$%@?ąc od tego - chcesz oszczędzić i zakombinować z systemem, narażając się w razie kontroli na problemy - to jest faktycznie warte tych 500 zł? Pomijając już fakt, że nowy system można sobie wrzucić w koszty.
@MrAndy: To nawet nie chodzi o te 500 zł tylko o sam fakt, czy muszę ją kupić - jeśli będę musiał to zrobię to, żeby mieć spokój. Chciałem mieć pewność, że mój tok myślenia jest poprawny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drakenzo: a to nie jest tak, że licencja dla użytkownika indywidualnego jest inna niż dla firmy? Ja bym nie ryzykował bo w razie kontroli z US będą się próbowali doczepić czegokolwiek. Albo postaw tylko Linuxa na firmowym albo kup sobie licencję windy na firmę.