Wpis z mikrobloga

@Dementia_Praecox: @Jakub_Olkiewicz a ja myslalem ze temu go krytykują dziennikarze że Sousa ma w dupie #!$%@? polskich mavenów w misjach futbol i prawdach futbolu o tym kogo powolac i dlaczego, wiec nawet jak taki jeden maven z drugim sobie jakąś opinie zrobią i ludzi nią zarażą to i tak nic z tego bo pan selekcjoner nawet nie za bardzo rozumie.

Ogólnie to chętnie bym się dowiedzial jak to jest ze ledwo
@mirasKo-Kalwario: Po pierwsze - na razie Sousa akurat wykonuje ruchy, które w ten czy inny sposób były przez dziennikarzy "proponowane". Sam czytałem, a nawet pisałem teksty o próbach gry trójką stoperów, o tym żeby Grosicki dostawał szansę mimo, że nie gra w klubie, o tym, żeby Lewandowski może zagrał trochę głębiej, a jako finisher Piątek. Do tej pory każdy selekcjoner, może poza Brzęczkiem w niektórych momentach, miał w dupie dziennikarzy i
@Jakub_Olkiewicz: Moim zdaniem Sousa jest spoza układu, dlatego w mniemaniu mejwenów można po nim jechać. Dodatkowo mejwieni są trochę #!$%@?, za to jak im Boniek zagrał na nosie przy okazji zatrudniania Sousy. Stąd taka nagonka. Oczywiście nie wszyscy, bo część weszło zachowuje się racjonalnie i na razie nie wydaje żadnych sądów.
Ja tam po zatrudnieniu Sousy optymistą nie byłem i dalej nie jestem, ale niech zagra parę meczy zobaczymy czy będą
@Enricco: No ale spoza jakiego układu? Brzęczek też był spoza układu, że był właściwie równany z ziemią, przez niektórych mniej więcej od momentu zatrudnienia? ;)

Być może tak jest, ale ja tego w codziennej pracy totalnie nie dostrzegam, ot, po prostu wykonał parę niepopularnych ruchów, zebrał za nie czasem zasłużoną (Glik), a czasem niezasłużoną (Lewandowski) krytykę. Przegra z Anglią po walce, to usłyszy parę ciepłych słów, skompromituje się, to usłyszy parę
No ale spoza jakiego układu?

@Jakub_Olkiewicz: Mam na myśli układ koleżeński. Czy gdyby Michniewicz był trenerem w tych dwóch meczach to Stanowski i s-ka jechałaby po nim ja robili to po Sousie? Raczej nie sądzę, bo Czesiu to kumpel.
Z tego co pamiętam z Brzęczkiem było tak, że każdy niby podchodził do tego sceptycznie, ale wszyscy myśleli, że a nuż Boniek trafi tak jak z Nawałką, więc Brzęczek miał trochę spokoju.
@Enricco: Czy ja wiem? Michniewicz bardzo szybko był szturchany w Legii, a był w niej w analogicznym momencie, jak Sousa w kadrze - w kryzysie, przed najważniejszymi meczami. Mam nawet wrażenie, że tam było trochę mniej wyrozumiałości. Co do Brzęczka - mogę być nieobiektywny, bo ja jednak głównie czytam kolegów, więc on byl u nas krytykowany bardzo wcześnie ;)

Zobaczymy, oby Sousie coś ładnego wyszło już jutro, to wtedy się przekonamy,
No ale spoza jakiego układu? Brzęczek też był spoza układu, że był właściwie równany z ziemią, przez niektórych mniej więcej od momentu zatrudnienia?


@Jakub_Olkiewicz: możesz mi w takim razie wytłumaczyć to równanie z ziemia w porównaniu do meczu z jesieni, koedy wracasz do domu po absolutnie żenujacym meczu z Włochami w Gdańsku, odpalasz internet i nagle czytasz mejwenow z zachwytami nad kadra i jaki to był dobry mecz w ich wykonaniu?
@Jakub_Olkiewicz jest ostry hejt ze strony sporej grupy dziennikarzy za niewystawienie Lewandowskiego co jest po prostu głupie, mamy strzelbę, która jest bardzo skuteczna to z niej korzystajmy zwłaszcza, że bilans bramek też jest bardzo ważny. Odnośnie braku Glika to krytyka tej decyzji to jakieś nieporozumienie. Kiedy wy chcecie testować inną parę stoperów? W meczu z San Marino? Przecież to jest kompletnie niemiarodajne, później zaskoczy nas kontuzja przed Euro i trzeba będzie dalej
@borostwor: ja rozumiem że można wypunktować i nawet należy to zrobić ale oglądając później stan kadry wiem, że da się to zrobić w sposób rzeczowy uwzględniając wszystkie okoliczności. Dyskusja nie dotyczy tego czy graliśmy #!$%@? czy nie bo obaj znamy prawdę. Zastanawiające jest podejście do tematu części dziennikarzy. Może faktycznie ci drudzy słusznie są tak nastawieni, może wiedzą więcej niż my ale jeśli tak jest to ich obowiązkiem jako dziennikarz jest
@Chehu: No ale właśnie nie ma równania z ziemią, Trela, Smokowski, Roki, Leszek Milewski, Smyku, wiem, że trzech z Weszło, ale to jest Ekstraklasa obecnie, wszyscy w ten czy inny sposób niuansują. Równany z ziemią był właśnie Brzęczek, gdy bronił go tylko Arkadiusz Onyszko, a siedzieli na nim absolutnie wszyscy. Nie wiem o którym meczu z Włochami piszesz, ale na Weszło po jednym był tytuł "zgadza się, jesteśmy dziadami", a po
@Jakub_Olkiewicz: otóż w sumie muszę się nie zgodzić, jeśli chodzi o krytykę brzeczka. Brzeczek otwarcie krytykowany w sensie jego nadawania się na stanowisko selekcjonera zaczął być (poza „recenzja”) dopiero po meczu z Włochami, przynajmniej na KS, a już w szczególności przez stanowskiego, chociaż i tak nie tak do końca, bo nawet po meczu z Holandia pomysł jego holowania do euro był powszechny w opiniach mejwenow z KS, mimo jednak krytyki. Jeszcze
@rozbojnikalibaba: Ale wymieniłeś tutaj Kanał Sportowy i Krzyśka, a ja od początku zaznaczam jedynie, że dziwnie mi się czyta zarzuty, że "wszyscy dziennikarze mają ból dupy o Sousę", w dodatku wraz z uzasadnieniem, że "są odcięci od newsów", bo to jest IMO bzdura. Zwłaszcza, że akurat Stan od dawna nie uczestniczy w tym wyścigu newsowym, czasem coś rzuci przy okazji. Ze strony topowych newsmanów, którymi są dziś Wołos, Koźmiński czy Włodar,