Wpis z mikrobloga

Przyczyniłem się do wzrostu gospodarczego kraju.

Dzisiaj się dowiedziałem, że kawałek kodu, który napisałem przyczyni się do zwolnienia przynajmniej kilkunastu osób w paru firmach.
Nie będą musieli już klikać, bo się samo 'wyklika'.
Będą się mogli zająć czymś bardziej pożytecznym.

Dlatego jak się mnie ktoś pyta co robię, to zawsze odpowiadam, że zajmuję się zwalnianiem ludzi.

#programowanie #programista15k #ekonomia #praca
  • 31
odpowiadam, że zajmuję się zwalnianiem ludzi.


@budyn:

Ja zajmuje się programowaniem automatyki.
Jak gdzieś uruchamiamy nową zautomatyzowaną linię to firma trzyma wszystkich pacowników do czasu aż nowa linia będzie działać.

I zawsze jest tak, że podczas testów nowej linii, pracownicy mówia do mnie: "jak fajnie że będą mieli lżejszą robotę", bo jeszcze nie wiedzą że jak tylko wszystko ruszy i przejdzie testy posypią się wypowiedzenia.
@eeemil: @budyn:, zastanawialem się kto stoi za tym że ludzie będą tracić pracę, kto robi takie rzeczy. No ale firma zamawia firma ma plan. Ja wiem że jak Nie wy to inni by to zrobili.
Mam mieszane uczucia. Życzę wam wszystkiego dobrego ale wiem że to nic dobrego w przyszłości nie przysporzy.
@budyn: I tak ma być Korwin mówił że redukcja miejsc pracy to rozwój i jak państwo mówi że jak stworzy miejsca pracy to znaczy że nas opozni w rozwoju, dzięki właśnie takiej automatyzacji stać nas na wiele więcej bo koszty produkcji są coraz tańsze i tak według mnie jeszcze jest bardzo dużo do zrobienia i dużo rzeczy dałoby się usprawnić w przyszłości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eeemil: rośnie w pyte. Tylko co raz mniej jest ogarniętych inżynierów (a ci ściskają najwięcej kasy) a co raz więcej przeciętniaków niestety. No i niestety co raz więcej razy się przekonuje, że społeczeństwo głupieje:(
@budyn ja się zajmuje analiza procesow przed dążą automatyzacji :) niestety wielu ludzi jeszcze wyznaje doktrynę, że praca która można wykonywać, najlepiej bez konieczności nauki, do końca życia to jest najlepsza praca.
odważne, optymistyczne stwierdzenie. Masz 12 lat, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pawel-niczyporek: Przecież w strefach ekonomicznych rotacja pracowników pomiędzy zakładami to normalna sprawa a największe jaja są jak się wybuduje nowy zakład i podkupuje pracowników z całej reszty, bo daje trochę większa pensję. Braki kadrowe uzupełnia się ludźmi z agencji pracy, która najczęściej obsługuje wszystkie zakłady i odsiewa ludzi, którzy i tak to rzucą po jakimś czasie,
@Koloses: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Nie wszystkie automatyzacje, a więc związane z nimi grupowe zwolnienia, odbywają się w strefach ekonomicznych. Stąd takie założenie jest dziecinne i zabawne.
2. Nie wiem, czy rotacja jest normalną sprawą. Serio. Teraz na przykład jest słabo z pracą i żadne teorie o rotacjach tego nie zmieniają.
Dlatego jak się mnie ktoś pyta co robię, to zawsze odpowiadam, że zajmuję się zwalnianiem ludzi.


@budyn: ja automatyzując/robotyzując procesy zawsze powtarzam kierownikowi "w końcu twoi ludzie zajmą się kreatywnymi zadaniami zamiast tłuc proste taski" ( ͡° ͜ʖ ͡°)