Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2921
Bodnar wczoraj w Polsacie fajnie opisał etapy leczenia covidowcow w Polsce.

1. Dzwoni pacjent ma objawy
"ale wie Pan bez testu to Pana nie przyjmiemy.

2.pacjent leci na test i pozytywny
" ale wie Pan pan ma covid więc Pana nie przyjmiemy siedzieć obserwować jakby się pogorszyło dzwonić"

3.pogarsza się dzwoni do szpitala
" za lekki stan by przyjąć do szpitala"

4. Pacjent ledwo oddycha wtedy trafia do zapchanego szpitala i umiera pod respiratorem.

Nikt gościa nie osłuchał na początku i nie leczy.

#koronawirus #takaprawda
  • 105
@xdrcftvgy: Moge sie mylic, ale chyba na samym poczatku nic nie da osluchanie bo jeszcze nie rozwinelo sie zapalenie pluc. Trudno mi powiedziec w jaki sposob mialby lekarz cudownie ukeczyc tego pacjenta jesli z pozytywem przyszedl by do przychodni. Jedyny problem to to ze karetki nie chca zabiersc do szpitala jak juz sie zacznie rozwijac zapalenie pluc i mozna byloby zaczac tlenoterapie, zamiast czekac na stan gdzie sie trafi pod respirator
@Atx0937 Da, wyklucza się zapalenie płuc. A tak, to ludzie, którzy nie są osłuchani dzwonią po karetkę, bo uważają, że ich stan jest już poważny.

Sama nie raz z małą córką szłam do lekarza tylko po to, żeby osluchał przy chorobie. Na szczęście mam fajną rodzinną, nie wali antybiotyków przy zwykłym przeziębieniu. A kaszel nie raz był mylący, taki "szczekający".
@taktoto: No tak, ale teraz co dalej. Zalozmy ze lekarz stwierdza zapalenie pluc #!$%@?, to i tak nie masz co liczyc na szpital jak Twoj stan jest niezly - dobra saturacja. Z drugiej strony osoba wzywa karetke ktora zle sie czuje to nie oznacza od razu ze ja zabiora do szpitala - moze sie okazac ze jest w calkiem dobrym stanie (jak ja na miejscu lekarz oslucha / sprawdZa saturacje). Pewnie
@Atx0937 Wtedy daje od razu antybiotyk. Wcześniej każe leżeć, obserwować. Ludzie nie dostają żadnych leków oprócz syropu na kaszel

No właśnie taka osoba wzywa karetkę i karetka do niej przyjedzie wcześniej czy później. Nie lepiej byłoby żeby robił to poz i on po ocenie pacjenta wezwał pomoc? Ta karetka nie pojedzie w tym czasie do wypadku czy kogoś bardziej potrzebującego.
@taktoto: No tak ;) ja mam wrazenie ze jedyny sposob dzialania rzadu to bylo reagowanie powierzchowne na opinie publiczna na poczatku bez poparcia jakimikolwiek badaniami. Przyklad: -ktos wrzuca zdjecie z lasu kabackiego gdzie sa tlumy, w narodzie covidowa histeria - rzad zamyka lasy. Czesi wprowadzjaa maseczki obowiazkowe - znowu wystarczy ze wejdziesz na dowolny artykul i sekcje z komentarzami - dlaczego nasz rzad jeszcze nie wprowadzil?! - cyk my tez mamy.