Wpis z mikrobloga

Rozrywka zapewnia współczesnemu człowiekowi podstawowy środek ucieczki. Podczas zajmowania się telewizją, grami, itd., może on zapomnieć o stresie, niepokoju, frustracji, niespełnieniu. Wielu ludzi, gdy nie mają żadnej pracy do wykonania, jest bardzo zadowolonych siedzeniem całymi godzinami i nie robieniem niczego, ponieważ pozostają w pokoju ze sobą i ze swoim światem.
#przegryw
narzyzz - Rozrywka zapewnia współczesnemu człowiekowi podstawowy środek ucieczki. Pod...

źródło: comment_1617053509P5qc3FAEXIltfYYhNs3tUS.jpg

Pobierz
  • 7
jest bardzo zadowolonych siedzeniem całymi godzinami i nie robieniem niczego

no ja tak mam. Leżę, przeglądam vikop i jest w pyte

@narzyzz: @maestrozo:
Zazdroszczę.

W moim wypadku każda godzina, w której nie robię czegokolwiek choć odrobinę produktywnego (może to być nawet prokrastynacja, byle coś robić) to automatycznie narastające poczucie winy, że się #!$%@?. Nie potrafię nawet wyjechać na urlop bo na samą myśl o wyjeździe już żałuję zmarnowanego czasu. Nawet
ja tak miałem gdy nie miałem pracy. Teraz pozwalam sobie na odpoczynek.


@maestrozo:
Pracuję nieprzerwanie od 14 lat, pierwszą "normalną" pracę zacząłem jeszcze pod koniec kwietnia w klasie maturalnej, potem dzienne studia + praca i dziewczyna poupychane kosztem zajęć i dojazdy po 2,5 godziny dziennie a jednak wtedy jakoś człowiek potrafił usiąść i godzinkę czy dwie się #!$%@?ć. Jak byłem starszy, skończyłem naukę i miałem więcej czasu to wracałem do domu
@narzyzz: ciekawe że nazywasz normalnosc forma ucieczki. Rozrywka to nie jest żadna ucieczka. To że większość ludzi ma ambicje, #!$%@? ego, to nie jest nic pozytywnego. To jest tylko kolejna gra w której licytujesz się z innymi przeciwnikami kto jest kim kto jest lepszy fajniejszy kto ma więcej. Na samym końcu i tak wszyscy straca wszystkie itemy i skończą tak samo. Ja bym nazwał ambicje, ego, dumę, chorobą, która skazuje miliony
@smk666: Brzmi to bardzo źle. Ja mam w pewnym stopniu podobnie, żeby nie czuć tego "poczucia winy" to muszę zrobić przynajmniej minimum produktywności. Po za pracą poświęcić te 45 min na ćwiczenia, z godzinkę na naukę języka i jeśli to zrobię to wtedy mam wrażenie, że zrobiłem coś produktywnego i mogę się zrelaksować przed gierką i nie myśleć o niczym innym.
Jeśli zrobię odwrotnie to podczas np. grania cały czas z
@narzyzz: @smk666: @MightandMagic:
Ziomeczki macie ogromny problem ze sobą i powinniście cisnąć na terapię, to nie jest normalne żeby rozrywkę traktować jako ucieczkę od czegokolwiek, i mieć wyrzuty że się relaksujecie i spędzacie czas tak jak lubicie. Rozrywka i odpoczynek to podstawowe potrzeby człowieka.

@Pavulenko dobrze prawisz, ludzie w kulcie ciągłego z******u i wyścigu szczurów uciekają od szczęścia i właściwie życia które przecież powinno się skupiać na spędzaniu