Wpis z mikrobloga

Panowie, całkiem niedawno dobiegła nas wieść smutna, wiadomość przykra, powiedziałbym wręcz: hiobowa [robi dramatyczną pauzę]. Z Anglią zagramy bez Roberta Lewandowskiego i to jest ogromne, olbrzymie osłabienie. My zagramy bez swojego kapitana, bez swojego kluczowego zawodnika, bez naszego przywódcy i osoby, przed którą drżą wszyscy bramkarze świata. Trudno na pewno się z tym pogodzić, ale staram się w tej beczce dziegciu odnaleźć łyżeczkę miodu [uśmiecha się]. Panowie, Anglikom strzelał Citko, Anglikom strzelał Frankowski... ja wierzę, I want to believe, że być może i tym razem strzeli ktoś związany wcześniej z Jagiellonią Białystok? My w kadrze mamy Grosickiego, my mamy Karola Świderskiego, który wczoraj z Andorą strzelił debiutancką bramkę. Panowie, dopóki piłka w grze nie porzucajmy marzeń. Nie zapominajmy, że mamy także Piątka, mamy Milika, naprawdę nie obawiałbym się o atak, choć dzisiejsza wiadomość o absencji Roberta jest druzgocąca [rozgląda się dookoła]. Ale jest jeszcze jeden aspekt, powiedziałbym jeszcze jeden wymiar tej całej historii [zawiesza głos i mierzy wzrokiem kolegów w studiu]. Rekord Gerda Mullera. Panowie, już za bodajże dziesięć dni Bayern gra z Razenballszport Lajpcyś. Byłby to dramat, byłoby to ogromnie bolesne, gdyby Robert nie mógł walczyć o osiągnięcie historycznego rezultatu z powodu głupiej, niepotrzebnej kontuzji w meczu z Andorą, przeciwnikiem agresywnym, przeciwnikiem walecznym, ale z całą pewnością będącym zdecydowanie poniżej umiejętności naszych chłopaków. A zaraz potem przecież Bayern zaczyna walkę w Lidze Mistrzów z Pari Są Żermę [uśmiecha się, chwytając Smokowskiego za rękę]. Ja jestem przekonany, ja jestem pewny, że włodarze Bayernu Monachium robią wszystko, oni już teraz dzwonią, oni konsultują najlepszych specjalistów, aby kolano Roberta jak najszybciej doszło do pełni sprawności. Robercie - [patrzy wprost na kamerę] - i ja, jako prosty chłopak z Dębicy ci tego życzę.

#mecz #pilkanozna #reprezentacja #kanalbekowy
a.....1 - Panowie, całkiem niedawno dobiegła nas wieść smutna, wiadomość przykra, pow...

źródło: comment_1617014146RsUFIYdfI3k1eQGgu0wYvA.jpg

Pobierz
  • 29