Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest porąbane w tym kraju?

Jak chcesz zostać dyrektorem przedszkola albo szkoły oprócz tego, że musisz mieć kursy/studia podyplomowe z zarządzania, odpowiednie doświadczenie to wiecie kto musi wydać opinię na Twój temat, która ma znaczenie przy wyborze?

Tak jest zgadliście -> KSIĄDZ PROBOSZCZ !!!

Jeśli jestes dyrektorem i panisko w sukience Cię zaprosi na wydarzenie parafii musisz tam się ruszyć bo inaczej krzywo na Ciebie spojrzą przy konkursie na dyrektora.

Co najlepsze nie mówimy o jakiejś pipidówie tylko o #wroclaw więc w teorii Europejskiej Stolicy Kultury :) W pipidówach pewnie jest jeszcze gorzej :)

I tak rozumiem, że ksiądz/rabin/imam może coś powiedzieć na temat tego co myśli wspólnota o danym kandydacie, ale nie powinno to być jakimś kluczowym wymaganiem.
#bekazkatoli #polska
  • 68
  • Odpowiedz
  • 2
@Darth_Gohan Bo do szkoły, którą ma zarządzać chodzą dzieci tej społeczności? Jak rodzice mają powierzyć komuś dzieci komu nie ufają i uważają tą osobę za złą?
  • Odpowiedz
@Mathas: Za co mają uważać, że jest zła? Za to, że jest ateista? Że jest protestantem nie katolikiem?

Ksiądz ma dzieci w przedszkolu?

Jestem ciekawy :)

Myślisz, że Rada Rodziców nie wystawi złej opinii skoro jest najbliżej pracy placówki?
  • Odpowiedz
@Mathas: Idac twoim tokiem rozumowania, kazdy przyjmowany nauczyciel, opiekun, pan od WF itd powinien byc weryfikowany przez ksiedza.
Nie wszyscy w Polsce sa katolikami, nie wszyscy katolicy maja kontakt ze swoim proboszczem, ba nie wszyscy ktorzy sie za takowych uwazaja, przyjmuja ksiedza po koledzie, tudziez uczestnicza w zyciu swojej parafii.

Szkola, przedszkole, zlobek itd z zalozenia sa swieckimi instytucjami, przyjmuja dzieci wszelkich wyznan i zaden z podopiecznych nie powinien byc dyskryminowany
  • Odpowiedz
@Mathas: xD Nie mam co komentować :)
@diogene: Przy Konkursie na Dyrektora normalnie pytają proboszcza o opinię na temat współpracy z parafią :) Ksiądz ma prawo się wypowiedzieć. Fikniesz albo jesteś niemiły dostajesz minusa :) Dla niektórych w komisji konkursowej ta opinia jest najważniejszą w konkursie :)
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Słaba zarzutka, mój Tato jest dyrektorem szkoły od wielu lat, w konkursie skład wynika z ustawy o systemie oświaty art. 36a ust. 3 W tym celu organ prowadzący szkołę lub placówkę (wójt, burmistrz, prezydent miasta) powołuje komisję konkursową w składzie:

1) po trzech przedstawicieli:
organu prowadzącego szkołę lub placówkę (miasto),
organu sprawującego nadzór pedagogiczny (kuratorium);

2) po dwóch przedstawicieli:
rady pedagogicznej (nauczyciele, pedagog, psycholog),
rodziców;

3)
  • Odpowiedz
@rover75: Przepisy jedno, życie drugie :)

Naprawdę uważasz, że księża nie mają tutaj opinii? W naszym pięknym kraju?

Obajtek też się dorobił przecież majątku na legalu no nie?

Generalnie jak trafisz na katolika z organu prowadzącego albo nauczyciela i ksiądz powie, że to zły kandydat to głosuja na nie ;) O rodzicach nawet nie wspomnę bo to parafia i co ludzie powiedzą. A opinia jest w części dokumentacji konkursowej.

Dalej twierdzisz,
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Osoby duchowne w tej sprawie nie są pytane o opinie, gdyż tak jak napisałem i mój Tato i jego koledzy stawali do konkursu wielokrotnie i nigdy nikt księdza się nie pytał, ani nie było osoby duchownej w składzie komisji, jeżeli nie jest to zarzutka a prawdziwy przypadek, podeślij do mnie na PW pomogę odwołać się do Sądu Administracyjnego gdzie konkurs taki zostanie umorzony
  • Odpowiedz