Wpis z mikrobloga

Jak pociąg kończy bieg na jakiejś stacji to nie oznacza to, że ta stacja jest jego ostatnią stacją. W wielu przypadkach jest tak, że pociąg jedzie dalej (nawet kilkanaście kilometrów!) na stację postojową, gdzie jest sprawdzany jego stan techniczny, jest sprzątany, naprawiane są usterki, uzupełniane są środki higieniczne czy wymieniane są wagony jeśli nie da się naprawić usterki.

Przykład poniżej: mamy pociąg TLK 41100/1 "Chemik", który pasażerów przewozi ze stacji Katowice do stacji Płock, jednakże w Płocku stoi on 5 minut i jedzie dalej ~5 kilometrów do stacji Płock Trzepowo gdzie faktycznie kończy bieg. Ostatnią stacją handlową jest stacja Płock i na tej stacji drużyna konduktorska ma kilka rzeczy do ogarnięcia:
- sprawdzić czy wszyscy podróżni opuścili pociąg i zabrali swoje bagaże
- zamknąć wszystkie drzwi i okna w pociągu (a czasem trzeba też pozamykać drzwi na klucz, jeśli pociąg jedzie dalej bez drużyny konduktorskiej i istnieje ryzyko że ktoś niepowołany może wejść do pociągu)
- wyłączyć oświetlenie

Także pracowałem ostatnio na tego typu pociągu: ostatnia stacja handlowa, postój 4 minuty i "zjazd" na kolejną stację postojową (kilka kilometrów dalej). Kończymy bieg na ..?.. Głównym, standardowo przechodzę pociąg (7 wagoników także chwila), w ostatnim wagonie widzę że w jednym z przedziałów leży walizka, plecak, portfel i telefon na stoliku.

Ktoś wyszedł i zostawił wszystko? Otóż #nicbardziejmylnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) idę do najbliższej toalety, puk puk zamknięte, ale ktoś ze środka mówi NOO ZARAZ WYJDĘ.

Idę ogarnąć ostatni wagon - jest pusty więc wracam do mojego delikwenta i pukam coraz głośniej HALO PROSZĘ PANA PROSZĘ WYJŚĆ OSTATNIA STACJA ZARAZ JEDZIEMY NA STACJĘ POSTOJOWĄ.

W odpowiedzi słyszę nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc uprzejmie aczkolwiek z zachowaniem osobistej kultury zaczynam walić metalowym kluczem w drzwi HALO PROSZĘ PANA PROSZĘ WYJŚĆ.

Sytuacja jest o tyle napięta, że już musimy odjeżdżać z ..?.. Głównego, dyżurny ruchu na nas krzyczy dlaczego nie jedziemy, a już stoimy prawie 10 minut przy peronie i blokujemy niepotrzebnie tor.

NOO PANIE DAJ PAN SPOKÓJ WYSRAĆ SIĘ NIE MOŻNA W SPOKOJU LUDZIE

I wychodzi cały na biało xD Seba herbu Harnaś, mąż Karyny, ojciec Brajana zapina pasek u spodni, wygląda z wagonu na peron i mówi niby do siebie ale niby do mnie: "A TO JUŻ MOJA STACJA CZY NIE MOJA?" po czym nieśpiesznie zaczyna się przeciągać w przedsionku wagonu i ziewać ze zmęczenia xD

PANIE KOCHANY OSTATNIA STACJA, BIERZ PAN RZECZY I NA PERON ZAPRASZAM

Teraz najlepsze:
- pana kontrolowałem jakieś 3h wcześniej
- jako że nie miał pieniążków ani biletu to dostał wezwanie do zapłaty na prawie 850 złotych za przejazd bez ważnego biletu
- wysiadł w końcu z pociągu, kieruję do mojego Kierownika sygnał gotowości do odjazdu, ruszamy z opóźnieniem +6 minut bo panu chciało się kupkę

- a bomba na koniec:


Także morał taki - jak robicie dwójkę w pociągu (co jest samo w sobie obrzydliwe) to nie róbcie jej na minutę przed stacją końcową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam cieplutko i życzę Państwu przyjemnej podróży.

#pkp #pkpintercity #intercity #podroze #kolej #pociagi #titta #kupa
#dziendobrypoproszebilet

Objaśnienia:
czerwone - ostatnia stacja handlowa, godzina przyjazdu i odjazdu
zielone - ostatnia stacja biegu pociągu, godzina przyjazdu
niebieskie - kilometr na którym leży stacja

Także jak widać ostatnią stacją z postojem handlowym jest Płock, pociąg stoi tam 5 minut i jedzie około 5 kilometrów do stacji Płock Trzepowo gdzie kończy bieg, natomiast od Płocka do Trzepowa jedzie bez pasażerów (skrót PWE to próżny skład pasażerski).
g.....i - Jak pociąg kończy bieg na jakiejś stacji to nie oznacza to, że ta stacja je...

źródło: comment_1616710336AsxMEAEs3LOJlFd393Ki8f.jpg

Pobierz
  • 11
@gumpa_bobi:
Mnie kiedyś obudziła ekipa sprzątająca jak już pocią zjeżdzał na stację postojową. Dobrze, że dopiero ruszali i część wagonów była jeszcze na peronach.