Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jaroty: nie jestem pewien jak z adwentystami i metodystami, ale wiele wyznań protestanckich nie uznaje tych samych sakramentów co katolicy (obstawiam tylko chrzest i kapłaństwo). I dla wielu wyznań opłatek to tylko symbol lub ma wymiar jedynie duchowy. Dlatego katolikom tak zależy na otwartych kościołach żeby móc przyjąć Najświętszy Sakrament czyli ciało Jezusa oraz dla spowiedzi. Zresztą tak samo mają prawosławni.
No to jest wszędzie, czy tylko w budynkach z krzyżem na dachu? Zdecydujcie się xD


@jaroty: Wiem, że to tylko głupi obrazek w internecie, ale mógłbyś się choć trochę dokształcić na czym polega katolicyzm. Wiesz, takie podstawowe pojęcia jak msza święta, sakramenty, przykazania kościelne mówiące o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej i takie tam.
Nie musisz w to nawet wierzyć, ale jakaś podstawowa wiedza przed zabraniem głosu w temacie by
@jaroty: Nie jest to cotygodniowe jedzenie opłatka, a odbywanie ofiary Chrystusa (msza) i przyjmowanie jego Ciała na pamiątkę ostatniej wieczerzy.
Możesz sobie z tego kpić, ale Katolicyzm jest dużo głębszą religią niż to się wydaje różnym gimboateistom.
@jaroty Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jankowski90: tak, a po Przekroczeniu progu kościoła znowu Są Chamami p0laczkami, a msza w niedzielę to jedna wielka pokazówka przed sąsiadami.

Prawda jest taka, że ci "Gimboateiści" (słaba Próba Obrażenia tak na marginesie) wiedzą więcej niż 99% Starych bab i januszy "wierzących".
@jaroty: Jedni są chamami polaczkami po wyjściu z kościoła, inni mogą być chamami nigdy do tegoż kościoła nie wchodząc.
Gimboateizmu użyłem jako dość powszechnego określenia argumentów mających wyszydzić i obrazić elementy kultu religijnego, których użyłeś. Zresztą nie nazwałem ciebie bezpośrednio tymi słowami, więc nie powinieneś się czuć urażony.
Brak rzetelnej wiedzy wśród osób uczęszczających do kościoła to realny problem i tu się zgadzam. W żaden sposób jednak brak wiedzy "bab i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jankowski90: deprecjonuje, bo pójście na mszę ma nieść ze sobą jakiś duchowy wydźwięk, a nie tępe słuchanie kazania (często politycznego, co powinno skutkować wydaleniem ze stanu duchownego) i porównanie odświętnego ubioru.

Bo jak chcesz prowadzić auto, to musisz zdać egzamin i znać przepisy. To powinno mieć przełożenie na wiarę.

Prawdziwy katolik zna i rozumie pismo święte i stosuje jego nauki na co dzień, a nie klepie "bić el pe gie te"
@jaroty: Pomijając prymitywną formę twojej wypowiedzi, popełniasz podstawowy błąd logiczny. Czy nieumiejętność zrozumienia przez część odbiorców książki czy filmu czyni te dzieło mniej wartościowym?
Prawda jest taka, że ci "Gimboateiści" (słaba Próba Obrażenia tak na marginesie) wiedzą więcej niż 99% Starych bab i januszy "wierzących".


@jaroty: Czyli ze swoim brakiem podstawowej wiedzy nie zaliczasz się nawet do "gimboateistów" o których ktoś tam wyżej pisał, skoro przypisałeś im dobrą znajomość zasad obowiązujących w katolicyzmie? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Myślę że kolega wyżej pisząc o gimboateistach
tyle tylko powiem, bo szkoda mi słów: XdddDdDDDDD


@jaroty: Nie zaskoczyłeś mnie, choć trochę rozczarowałeś. Przynajmniej mam już pewność, że bezmyślny rechot to maks na co Cię stać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie jestem katolikiem, jak pewnie Ci się zdaje, choć kiedyś nim byłem, jak większość w naszym kraju. Jeśli chcesz punktować katolicyzm, to wiedza jest potrzebna. Jak masz po prostu #!$%@?, to miej po