Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie wpienia jak łysy od kilku dobrych lat. Toruń jest jednym z najbardziej (o ile nie najbardziej) zadłużonym miastem W POLSCE. Nie słyszałem o żadnym planie naprawy budżetu Torunia i tego, żeby ten dług zacząć spłacać. Słyszę za to o kolejnych "inwestycjach" które są niepotrzebne, chociażby jak Centrum Camerimage. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji ja to rozumiem, ale łysy zamiast zachęcać firmy do inwestowania w region/miasto próbować przyciągać ich do Torunia to woli uruchomić sklep socjalny. Bo po co dać ludziom wędkę jak można dać rybę. Autentycznie zastanawiam się nad wyprowadzką z tego miejsca jak widzę jak jest "rządzone".
#torun #zalesie #oswiadczenie #kujawskopomorskie
Pobierz Dupazbita - Nic mnie tak nie wpienia jak łysy od kilku dobrych lat. Toruń jest jednym...
źródło: comment_1616607271yUGS5JSTommLlzef6CeFWO.jpg
  • 12
@Dupazbita: Bo po pierwsze oszczędzanie słabo wygląda w programach i obietnicach wyborczych, kto by nie chcial być zapamiętany jako ten kto wybudował np stadion.
Po drugie to jest trochę jak z hazardzistami, liczą, że się "odegrają", tak samo samorządy liczą, że akurat tym razem inwestycja sie uda i spłaci nie tylko siebie ale i pozostałe długi ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak za każdym #!$%@? razem.
@Dupazbita: Zgadzam się z Tobą, Toruń jest fatalnie zarządzany przez Zaleskiego. Potencjał rozwojowy Torunia jest spory ze względu na duży Uniwersytet i wielu absolwentów. Niestety ten temat jest kompletnie zlewany. Większość stąd wyjeżdża, bo rządzący miastem nie skupiają się na uatrakcyjnieniu Torunia dla inwestorów. Jeśli ktoś zabrałby się za to umiejętnie, to mógłby tutaj zrobić naprawdę niezłe zagłębie dla sporych międzynarodowych korpo. Takie korpo lubią dużą ilość absolwentów i niskie koszty(płace),
@Dupazbita: Totalna zgoda. O ile inwestycje typu CSW, Arena czy Jordanki były według mnie w pełni zasadne i udane, tak Camerimage totalnie nie rozumiem. Mam wrażenie, że zachłysnęli się rządową dotacją, ale chyba zapomnieli o kosztach utrzymania, które są ogromne. Budując takie "inwestycje" trzeba założyć, że nigdy nie będą przynosić zysków, bo jest to praktycznie niemożliwe i tak naprawdę nikomu w polskich warunkach się nie udało. Jednak w obecnej perspektywie usilne