Wpis z mikrobloga

Do tych którzy uparcie twierdzą że #bitcoin nie ma zastosowań jako środek płatniczy. Owszem do zakupów w biedronce potrzebne jest obejście, czyli karta Visa którą ładujemy #kryptowaluty raz na miesiąc i potem kupujemy piwo i cziperki. To oczywiście ze względu na ograniczenia w przepustowości transakcji i opłaty transakcyjne, ale cóż, w końcu bitcoin co cyfrowe złoto

Natomiast domy czy samochody jak najbardziej. Za jakiś czas będzie można zapewne kupić tropikalną wysepkę z luksusową rezydencją, służbą, jachtem i helikopterem, który będzie codziennie dostarczać z pobliskiego lądu świeże narkotyki i młode latynoskie cipcie*

*


#ciekawostki #finanse #inwestycje #pieniadze #tesla #motoryzacja
Pobierz bitcoholic - Do tych którzy uparcie twierdzą że #bitcoin nie ma zastosowań jako środe...
źródło: comment_1616581654j8DobTRZmCAHE9vJYlIqBv.jpg
  • 27
@decentralizacja: ok ale to pewnie bitrefill czy coś więc dość ograniczone


@bitcoholic: nie, jak pisałem - to ta "nowa" (od 2017r) metoda wysyłania Bitcoinów.

Transakcja się potwierdza w 1-10 sekund zazwyczaj, po tym potwierdzeniu Bitcoiny na pewno są już odbiorcy (z tym iż odbiorca MUSI robić natychmiast backup swojego portfela, nowoczesne wallety robią to automatycznie, bo jak padnie komputer to może nie mieć tej płatności u siebie).

Natomiast, nawet chain
@InPay: prawda, ciekawe jak PayPal ma zamiar to rozwiązać wprowadzając krypto. Dlatego warto takie karty ładować raz na miesiąc lub rzadziej i od razu odliczyć te 19% od załadowanej kwoty (bo wtedy następuje wymiana krypto->fiat) aby się nie pogubić robiąc doładowania np. co parę dni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Myślę że po prostu bedzie podatek w dolarach rozliczany od kazdej sprzedazy w momencie platnosci btc. Za cena tesla I tak stoi dolar
Elon zapewnił na Twitterze że nie będzie to konwertowane na USD, trochę głupie bo podatek i tak będzie musiał pewnie zapłacić


@taksanski_widelec: pytanie brzmi czy kupujący Teslę musi płacić podatek. nie wiem jak w US, ale rozważmy PL: mam BTC i chcę kupić Teslę, to muszę sprzedać BTC za kwotę ceny Tesli +19% na podatek. A jak zapłacę Elonowi w BTC to co wtedy? Nie ma konwersji do fiata, nie ma