Wpis z mikrobloga

jako rodowity gdańszczanin: Gdańsk jest super bo ma morze i dużo zieleni.

Reszta miasta taka sobie. Stare miasto (nie Starówka!) rzeczywiście spoko, ale tylko w niektórych miejscach - ogólnie nic, czego nie ma z 50 niemieckich miast (dla przykładu, pierwszy z brzegu Erfurt)


@NapalInTheMorning: Taki z ciebie gdańszczanin jak ze mnie papież. To nie morze, a zatoka. Nie stare miasto, a główne miasto.
@wezsepigulke: @soundboy: Jak już to na zdjęciu widać odbudowę Gdańska z zachowaniem układu ulic średniowiecznego miasta, również na zdjęciu widać przykłady gotyckiej architektury (możemy mylnie ją kojarzyć z niemiecką... ), kamienice są zbudowane w inny sposób niż w środkowej, południowej i wschodniej Polsce (gdzie dużo miast przeżywało swój rozkwit z czasach renesansu czy baroku). W gdańsku można zobaczyć przykłady różnych epok i porządków architektonicznych. nawyższej gotyckiej budowli z cegły (katerda
1z10 - @wezsepigulke: @soundboy: Jak już to na zdjęciu widać odbudowę Gdańska z zacho...
@radoslawx Stocznia, muzeum II wojny, Motława, Stare Miasto, plaża Stogi ;) Westerplatte, jeszcze do nie dawna zajebiste imprezy z Protokulturze ale niestety zamknęli :( ja bardzo lubię restauracje kos ale chyba też już zamknęli i restauracje zakorkowani. Polecam spać w hotelu Radisson z widokiem na rzekę albo panoramiczne okno w Hiltonie ;) pojeździć po całym mieście i zobaczyć na żywo opisany przez innych syf w tym mieście xD Jest też fajny punkt