Wpis z mikrobloga

Od kilku dni męczy mnie gość, że rcd wyrzuca systematycznie co godzinę. A szczególnie wtedy kiedy spawa to już w ogóle.
Pierwsze oględziny to zwarty N z PE, gdzie poprzedni elektrycy szukali uszkodzeń w piekarnikach, bojlerach, piecach i #!$%@? wie czym jeszcze.
Facet mówi, że jak znajdę, to jestem mistrz i w ogóle odpala mi tysiaka plus daje dobrą flachę.
Usterka naprawiona w 10 minut a cały problem robiła śrubka obudowy dotykając do szyny N.
Oczywiście teściu elektryk #!$%@?, bo wymienił trzy różnicówki i każdą reklamował.
Teść pominął rcd dla kilku obwodów a chałupa działała na przedłużaczach xd

To tak na tyle z ciekawostek dla tagu #detektywzarzutka
Jak coś będzie ciekawego to wrzucam. To tak dla was lekcja, że nie zawsze problem musi być w urządzeniu, wystarczy opuścić esy i odpiąć wszystko z gniazdek. Jak wyzwala to szukać dalej. Ja zwykle zaczynam od dupy strony i dlatego przed 10:00 mam fajrant.
Pobierz Zarzutkkake - Od kilku dni męczy mnie gość, że rcd wyrzuca systematycznie co godzinę....
źródło: comment_1616408415j7KOitolYFI6xQXBBuWsYp.jpg
  • 59
@Zarzutkkake: Panie Elektryku powiedz mie PAn ile kosztuje zestaw tzw ochronników przepieciowych (te pomarańczowe gówna) bo sotatnio mi #!$%@? na skrzynke z licznika zewnetrznego. Musze to wymienic i czy cena za zestaw 4 w granicach 600 zl to dobra cena?
@bezbek303: a jakie to ma znaczenie? Tutaj wchodzi w grę logiczne myślenie i podstawowa wiedza z elektryki. W mojej pracy wszystko opiera się o układy sterowania zakańczane diodą półprzewodnikową i jakie ja czasem usuwam głupie awarie to się w głowie nie mieści. Już nie wspomnę o zabezpieczeniach upływowych w sieci IT które potrafią wyłączać zasilanie cyklicznie. @Zarzutkkake: