Wpis z mikrobloga

Od kilku dni męczy mnie gość, że rcd wyrzuca systematycznie co godzinę. A szczególnie wtedy kiedy spawa to już w ogóle.
Pierwsze oględziny to zwarty N z PE, gdzie poprzedni elektrycy szukali uszkodzeń w piekarnikach, bojlerach, piecach i #!$%@? wie czym jeszcze.
Facet mówi, że jak znajdę, to jestem mistrz i w ogóle odpala mi tysiaka plus daje dobrą flachę.
Usterka naprawiona w 10 minut a cały problem robiła śrubka obudowy dotykając do szyny N.
Oczywiście teściu elektryk #!$%@?, bo wymienił trzy różnicówki i każdą reklamował.
Teść pominął rcd dla kilku obwodów a chałupa działała na przedłużaczach xd

To tak na tyle z ciekawostek dla tagu #detektywzarzutka
Jak coś będzie ciekawego to wrzucam. To tak dla was lekcja, że nie zawsze problem musi być w urządzeniu, wystarczy opuścić esy i odpiąć wszystko z gniazdek. Jak wyzwala to szukać dalej. Ja zwykle zaczynam od dupy strony i dlatego przed 10:00 mam fajrant.
Zarzutkkake - Od kilku dni męczy mnie gość, że rcd wyrzuca systematycznie co godzinę....

źródło: comment_1616408415j7KOitolYFI6xQXBBuWsYp.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: rozumiem ze obudowa skrzynki była dopieta do PE, a śrubka zwierała i to powodowało wyrzucanie rcd, z ciekawości patrzyles jakie było napiecie miedzy PEN?
  • Odpowiedz
@bezbek303: Już na samym zdjęciu widać że gość ma w miarę rozbudowaną rozdzielkę. Rozpinasz po kolei obwody i obciążasz sieć prosto z różnicówki i sprawdzasz czy nadal się tak dzieje.W końcu dojdziesz do momentu aż będziesz z wypiętymi obwodami a nadal różnicówka będzie lecieć. Sama wskazówka gościa że przeważnie się tak dzieje pod dużym obciążeniem (spawarka) już świadczy o tym że gdzieś N z PE się styka(może być w samym urządzeniu
  • Odpowiedz
Rozpinasz po kolei obwody i obciążasz sieć prosto z różnicówki i sprawdzasz czy nadal się tak dzieje.


@Qql3l3: i wtedy masz otwartą obudowę, no i wszystko gra i buczy, o ile dobrze zrozumiem...
  • Odpowiedz
  • 5
@Qql3l3 @Nieszkodnik obudowa uziemiona, śrubka dotykała drugiej śrubki od listwy N. Dosłownie mikrometry dzieliły ją w nocy, z kolei w Dzień uruchomione wszystko i rozszerzalność cieplna robiła swoje.

@Zerp tak, napięcia nie mierzyłem bo rozdział PEN na PE jest w tej samej skrzynce.

@sh2dov jak zrobisz test rcd skoro i tak go wywala? Obecnie starzy elektrycy nie dają rcd bo zbyt często wyskakują i same problemy z nimi.
  • Odpowiedz
  • 2
@MrTukan 600 to dobra cena. Muszę zobaczyć czy mam jakieś AC na 3 fazy to wyśle Ci po cenie producenta. Bardziej sie opłaca kontener zamówić takich rzeczy i kosztuje mnie to koło 200zł.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Wiesz czy masz wadliwe rcd czy problem jest gdzies indziej. W kazdym razie, skoro byl luzny kabel, to znaczy ze golym okiem powinno byc widac przegrzany przewod.
  • Odpowiedz