Wpis z mikrobloga

Od kilku dni męczy mnie gość, że rcd wyrzuca systematycznie co godzinę. A szczególnie wtedy kiedy spawa to już w ogóle.
Pierwsze oględziny to zwarty N z PE, gdzie poprzedni elektrycy szukali uszkodzeń w piekarnikach, bojlerach, piecach i #!$%@? wie czym jeszcze.
Facet mówi, że jak znajdę, to jestem mistrz i w ogóle odpala mi tysiaka plus daje dobrą flachę.
Usterka naprawiona w 10 minut a cały problem robiła śrubka obudowy dotykając do szyny N.
Oczywiście teściu elektryk #!$%@?, bo wymienił trzy różnicówki i każdą reklamował.
Teść pominął rcd dla kilku obwodów a chałupa działała na przedłużaczach xd

To tak na tyle z ciekawostek dla tagu #detektywzarzutka
Jak coś będzie ciekawego to wrzucam. To tak dla was lekcja, że nie zawsze problem musi być w urządzeniu, wystarczy opuścić esy i odpiąć wszystko z gniazdek. Jak wyzwala to szukać dalej. Ja zwykle zaczynam od dupy strony i dlatego przed 10:00 mam fajrant.
źródło: comment_1616408415j7KOitolYFI6xQXBBuWsYp.jpg
  • 59
. Aczkolwiek zawistne #!$%@?, które niczego nie osiągnęły twierdzą, że załatwiłem sobie uprawnienia.


@Zarzutkkake:

no przeciez sobie zalatwiles :D Przestan juz :D

Jakbys sobie nie zalatwil uprawnien, to kto niby za ciebie by je zalatwil? To trzeba pojsc, zglosic sie na kurs, zaplacic, pojsc na egzamin, zdac go... to wszystko trzeba zalatwiac... samo sie nie zrobi xD
U mnie po podpieciu ("nowy budynek") rcd do uziomu wyrzucalo roznicowke. Szukalen sam.. Nie dalem rady wiec przyjechal kolega elektryk i po rozlozeniu wszystkiego na czesci pierwsze wyszla diagnoza. Kabel laczacy glowna rozdzielnie z rozdzielnia na poddaszu jest 'jebniety' uziom z zerem. Naszczescie zanim zaczalem kuc sciany znajomy zdjal obudowe listew. Okazalo sie ze zamiast 2 oddzielnych (tak wynikalo z oznaczenia) jest jedna.. Producent albo dal zla listwe albo zla obudowe tejże
na pierwszej robocie chlopaki kazali mi rozrobić duże wiadro gipsu budowlanego, bez problemu wszedł prawie cały 25kg worek


@Zarzutkkake: I co, zdążyłeś zużyć cały? Bo jak nie, to mam gniazdko do obsadzenia, to bym może jeszcze skorzystał?

ta, szczególnie kiedy PE zwiera z N za róznicówką to możesz odpinać urządzenia nawet u sąsiada bezskutecznie.


@Zarzutkkake: nie rozumiem, za różnicówką, czyli w domu, czy miałeś na myśli "przed", w sensie między
@Tino: ostatni Android na którym ACR działa prawidłowo, to bodaj 8.1, ale nie jestem pewien. Na 9 napewno nie działa (chyba że to earpiece lub z głośnika na głośnomówiąym).