Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spanko: gdzie ty różowy pasek widzisz? Rozumiem dać jeden symboliczny znicz, ale u nas jest wyścig zbrojeń. Kto więcej zniczy nawali, większe, z pozytywką, latarką. Tony śmieci
@MikiGRU:

Nie uraziłeś mnie tylko głupoty piszesz


Głupoty gdzie? Że całowanie chleba który spadł na ziemie, jest niby mądre?

Nie wiem czy sobie zdjesz sprawę ale żyją jeszcze ludzie którzy przeżyli wojnę i wczesną komunę


Czyli jak ktoś przeżył wczesną komunę i wojnę, to już każda głupota którą zrobi nie jest głupotą właśnie z tego tytułu?

Nie będe z autmatu szanował głupoty, tylko dlatego że ktoś po przejściach tak robi. Mogę
@innv: Tak robią głównie osoby pochodzące ze wsi, gdzie faktycznie ten chleb się wypiekało. Siali zboże, mieli nadzieję, że dobrze wyrośnie, potem ile worków namłucili to część do młyna i z tego faktycznie wypiekali chleb. Stąd tak go szanowali. Nawet ci nie żyjacy na wsi, a którzy właśnie przeżyli głód czy biedę, bo jednak dawniej chleb był podstawowym pożywieniem. Jak teraz Chleb jest łatwo dostępny i tani (zależy też jaki kto
@MikiGRU:

tak jest to głupie ale naśmiewanie się z tego jest zwyczajnie słabe gdyż zachowanie to wywodzi się czesto z traumy


Ale ja nigdzie nie mówię o ludziach z traumami, tylko o tych ludziach którzy to robią bo tak zostali nauczeni i tyle.

I pytam znowu, gdzie ja się naśmiewam z ludzi z traumami? Ja tylko mówię że to jest po prostu głupie i tyle. Jak ktoś robi coś głupiego, ale
@pitersi no to problem będzie nawet większy, bo nie planuje mieć dzieci XD
Wcześniej szanowałem i nie śmiałem się z wszelkiich religijnych tradycji i zwyczajów, ale w pewnym momencie to się staje przesadą, kiedy w każdym momencie życia musisz uważać, żeby nierozważnym nawet ruchem czy jednym słowem nie urazić dziadka na chmurce, a pilnują Cię osoby, które są żywym zaprzeczeniem nauk tego dziadka, w którego oni właśnie wierzą ¯_(ツ)_/¯
Ja też robię znak krzyża przed pierwszym krojeniem? Czy jest coś w tym złego? Co ciekawe, nie jestem wierzący. Mój tato tak robił w podziękowaniu, że w tym domu mamy zawsze co jeść. Tylko tyle. Nikt nie modlił się przed posiłkami, różańca nie mielił w rękach. Czy ta niewielka część naszej kultury też jest zła i musi być z gory przypisana katolibanom i wyśmiewana jak tutaj?