Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 90
@MikiGRU: Niech sobie starzy ludzie tak robią, ale przekazywanie tych zabobonów młodym pokoleniom to jakiś absurd.
  • Odpowiedz
@MikiGRU: babcia i dziadek przeżyli wojne i najgorsze lata komuny, wczesne lata dzieciństwa spedziłem w ich drewnianym domku na wsi, potem regularnie ich odwiedzałem. Dziadek duzo opowiadał o wojnie i o tym jak potworny głód panował i jak deaperacko wszyscy walczyli i pracowali na rolach, żeby mieć mąke na chleb
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@innv: w sumie dobrze zrobiła, bo są ludzie, którym jak kajzerka spadnie w Lidlu na podłogę, to wrzucają ją z powrotem na półkę z kajzerkami, a po zwróceniu im uwagi udają głupa ;-;
  • Odpowiedz
@spanko Ale nikt tutaj się nie czepia babć i dziadków, wręcz przeciwnie. IMO raczej beka jest kręcona z wpajania takich podupconych zachowań współczesnym kilkulatkom w ramach indoktrynacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@innv: a ja uważam to że ciekawy zwyczaj, może ktoś przez chwilę się zastanowi w jak dobrych czasach żyjemy, że mamy co jeść. I że wystarczy prąd wyłączyć na dwa tygodnie i ludzie zamienia się w zwierzęta i będę się wyrzynali za ten właśnie chleb i szklankę wody.
  • Odpowiedz
@innv: Chleb to synonim jedzenia. Osoby które przeżyły głód mają do niego szacunek, nie zrozumiesz tego bo nie wiesz czym jest głód.

I no właśnie jak ma być dobrze? Jak co drugi w tym kraju to debil ignorant.
  • Odpowiedz
@pablo397: wykopek jeden z drugim, pójdzie do lidla kupi tostowy za 2zł posmaruje nutellą i kręci beke, że ktoś wychowuje dzieci w tradycji szacunku do chleba, bo jeszcze nie tak dawno go nie było i ludzie sie o niego zabijali.
Niedoceniamy to co mamy.
  • Odpowiedz