Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
#polska #nieruchomosci

Lepiej wynajmować czy wziąć kredyt na +/- 30 lat?

Moim zdaniem spłacając kredyt przybliżasz się do spłacenia i posiadania na własność a jak wynajmujesz to po 30 latach nie będziesz miał tego co wynajmowałes.

Z drugiej strony jest się zobowiązanym do danej lokacji na 30 lat.
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

musisz gdzieś mieszkać to fakt, ale w przypadku braku kasy, lub zmniejszeniu źródła możesz kombinować (wynająć tylko pokój, przenieść się do rodziców, znajomych, ew będąc chujem możesz za wynajem nie płacić, a ktoś


@TheDzions: Możesz wynająć komuś pokój lub całe mieszkanie, jeśli masz alternatywę.

Wynajem mieszkania pokryje raty kredytowe, jeśli nieruchomość nie jest usytuowana na zadupiu.
  • Odpowiedz
sugeruję, żeby tak dobrać ratę, żeby mieć na uwadze, że realna wysokość stopy szybko może wzrosnąć do 5


@Kreation: z tym się zgodzę, lecz Twój poprzedni komentarz miał zupełnie inny wydźwięk ;-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dnasstorm: opie zlituj się
- mieszkanie na kredyt można sprzedać bez problemu i nie jest się nigdzie przywiązanym
- większość bierze na 30 lat bo rata jest niska, ale spłaca w kilkanaście. Bierz w banku gdzie można nadplacac online bez prowizji np. Millennium i się szybciej uwolnisz przy odpowiednich nawykach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kutafonix215: dużo poerodlenia. Po pierwsze.kazds myśląca osoba ma ubezpieczenie na życie i tak. Jak nie to może wziąć z oferty banku a tam 0,002 procent salda kredytu.
Z pomostowym też grubi przesadziłeś. Reszty nie chce mi się komentowane.c
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McRancor: Ja w Polsce nie mieszkam juz 8 lat ale planuję zakup domu w UK i chciałem zobaczyć jakie tutaj zdanie mają ludzie na ten temat.

Dzięki za rade.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kutafonix215: Bycie obcym na emigracji? Polski rząd bardziej rucha Polaków w Polsce niż np. rząd angielski Polaków w UK. A Janusz Polak rucha Polaka także Polak Polakowi wilkiem także do mnie ten argument nie przemawia.
Język to też nie bariera jak sie nauczyłeś.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Zalezy czy w PL sie jest totalnym robakiem czy nie. W UK zawsze bedziesz obcy, Twoje dzieci dopiero w 100% sie odnajda. Dowodem na to jest chocby fakt ze szukasz porad kredytowych na polskim portalu spolecznosciowym a nie jakims z UK
  • Odpowiedz
@sw69: budowania majątku pokoleniami nie pojmuje znakomita większość ludzi. Przykład hur dur rolnik ma dom zabudowania kostke na podwórku. A to że ten rolnik a raczej jego przodkowie budują to od 2-3 pokoleń to j---ć. Każdy myśli że j----y dorobił się w max ostatnich 10 latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dnasstorm sam mam mieszkanie w kredycie.

Wrzucam link https://youtu.be/Uwl3-jBNEd4

Teraz bym błędu zakupu nie popełnił, bo utracony koszt alternatywny w moim wypadku okazał się bardzo duży, a inwestując na giełdzie (tak jak robię z resztą pieniędzy) wyszedłbym do przodu.

Jedyny plus to, że mogę synowi powiedzieć że dostanie jak umrę xD
  • Odpowiedz
Lepiej wynajmować czy wziąć kredyt na +/- 30 lat?

Moim zdaniem spłacając kredyt przybliżasz się do spłacenia i posiadania na własność a jak wynajmujesz to po 30 latach nie będziesz miał tego co wynajmowałes.

Z drugiej strony jest się zobowiązanym do danej lokacji na 30 lat.


@dnasstorm: Moim zdaniem ludzie podchodzą do tego zagadnienia kompletnie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dnasstorm: wynajmowalem prawie 10 lat, w tym czasie zapłaciłem ok 50-60tys za mieszkanie. Pewnego dnia przyszla właścicielka i powiedziala, że za 3 miesiace wprowadzi się jej córka z mężem i musiałbym się wyprowadzić. Także tego..
  • Odpowiedz
Bierz na 30. lat. Ja tak zrobiłem - potem możesz robić nadpłaty i ostatecznie spłacić dużo wcześniej. Jak weźmiesz jak niektórzy piszą na 10. lat to będziesz płacić gigantyczne raty, jak noga ci się podwinie to nie będziesz miał na nie kasy.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Jeśli Cię stać na wkład własny i wiesz, że z tym miejscem wiąże Cię przynajmniej kilka lat, to kupować.
W długiej perspektywie mieszkania będą zwiększać wartość. A i Twoja sytuacja życiowa może się zmienić, dzięki czemu być może spłacisz kredyt szybciej. Na koniec zostajesz z majątkiem, który w każdym momencie możesz spieniężyć.
Przez 15 lat wynajmowałem mieszkanie we Wrocku, przez ten czas wydałem na to conajmniej 120k (zaczynałem od miejsca w pokoju za 380 zł, aż do kawalerki na koniec). Pieniądze bezpowrotnie wydane.
Zarabiałem wtedy dużo mniej, ale i mieszkania były o wiele tańsze. Mogłem na tamten czas dostać od rodziców na wkład własny i kupić 1-2 pokoje. Dzisiaj dawno by było to już spłacone (rodzice też) i mógłbym być w trakcie spłacania czegoś większego.
Mój błąd młodości i strach.
Dzisiaj na wkład własny wydałem tyle, ile kiedyś kosztowałoby mnie całe
  • Odpowiedz