Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
#polska #nieruchomosci

Lepiej wynajmować czy wziąć kredyt na +/- 30 lat?

Moim zdaniem spłacając kredyt przybliżasz się do spłacenia i posiadania na własność a jak wynajmujesz to po 30 latach nie będziesz miał tego co wynajmowałes.

Z drugiej strony jest się zobowiązanym do danej lokacji na 30 lat.
  • 129
  • Odpowiedz
@dnasstorm: wynajem nie jest dla ludzi biednych tylko bogatszych gdzie nie muszą się przywiązywać do nieruchomości.

bycie na wynajmie z powodu niewystarczających finansów to największa #!$%@? z logiki jaką robią ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) utyrać na wkład własny i gotowe

w kwocie raty kredytu na 30lat dostaniesz większe i lepsze mieszkanie niż wynajmując
  • Odpowiedz
  • 0
@ropppson pitu pitu zrobią podatek katastralny to co właściciel mieszkania pojdzie po kase do bociana by go zapłacić? Czy podniesie kwotę za najem? Wszelkie podatki i koszty placi ostatni w łańcuchu niestety.
  • Odpowiedz
  • 0
@spawngdapl jest wiążący ale gdy zaczną się problemy to co idziesz pod most? Kombinujesz i w najgorszym razie pójdziesz do rodziny a to mieszkanie wynajmiesz byle by te raty spłacić.
  • Odpowiedz
@MiKuna: Tych co wprowadzają transformacje ustrojową pod tytułem agenda 2030 nie interesuje właściciel mieszkania i skąd weźmie pieniądze. Nie będzie miał kasy, to będzie musiał sprzedać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ropppson chyba kojarzysz jak działa rynek. Jeśli koszta rosną to podnosisz cenę. Jak kataster bedzie to dla wszystkich i nikt nie wynajmie poniżej kosztów. I kto będzie jaebany na kase? Ten kto chce wynająć.
  • Odpowiedz
@shakin23: dla mnie idenyczny typ ryzyka. Tak samo jak stopy procentowe. Kto ileś lat temu by pomyślał o zerowych czy ujemych stopach procentowych. Identycznie jak kurs mogą wzrosnąc albo jeszcze zmaleć
  • Odpowiedz
@MiKuna: Wiem jak działa rynek do teraz. Po wprowadzeniu zmian wynikających z przemodelowania ekonomiczno-społecznego może być zupełnie inaczej. Tak bardzo inaczej, że nikt o tym w tym wątku nie wspomina.
Hipotetycznie, na potrzeby tej rozmowy:
Jeżeli kogoś nie będzie stać, to będzie musiał sprzedać. Np państwowym firmom skupującym mieszkania. Państwo będzie sobie je wynajmować, lub da potrzebującym. System taki jak za komuny. Bo to jest komuna, tylko cyfrowa, taka nowoczesna. Socjalizm,
  • Odpowiedz