Wpis z mikrobloga

https://www.mrmoneymustache.com/2011/05/09/mrs-money-mustache-the-secret-life-of-frugality/

Jednym z najlepszych komplementów, jakie kiedykolwiek otrzymałam, było to, że mądra starsza kobieta powiedziała mi, że zrozumiałam, o co chodzi w życiu, znacznie wcześniej niż większość ludzi. Wszyscy wiemy, na czym naprawdę polega życie w teorii, ale dopóki naprawdę nie możesz oddzielić się od tego, jak zostaliśmy ukształtowani przez społeczeństwo, tak naprawdę tego nie rozumiesz.

Często wydaje mi się niewiarygodne, że nasza kultura mogła pójść zupełnie inną drogą - taką, w której było większe poczucie wspólnoty i mniejszy nacisk na pieniądze i wydatki. Zdumiewa mnie również, że pod wieloma względami sposób, w jaki żyliśmy, był o wiele bardziej satysfakcjonujący.


One of the best compliments I ever received was when a wise older woman told me that I had figured out what life was all about much earlier than most. We all know what life’s really about in theory, but until you can truly separate yourself from how we’ve been molded by society, you don’t really get it.

It often strikes me as quite incredible that our culture could have gone a completely different route — one where there was a greater sense of community and less emphasis on money and spending. It also amazes me that in many ways, the ways we used to live were much more satisfying.

#mrmoneymustachequotes #kobiety
  • Odpowiedz