Wpis z mikrobloga

Zauważyłem że kiedy ludzie przestają musieć pracować dla pieniędzy, zwykle nie przestają pracować. Zamiast tego zaczynają wykonywać swoją najlepszą pracę.


https://www.mrmoneymustache.com/2015/04/15/great-news-early-retirement-doesnt-mean-youll-stop-working/
I find that when people earn their freedom from money constraints, they usually don’t stop working. Instead they start doing their best work.

#mrmoneymustachequotes #kariera
  • 11
+
Looking at many of society’s highest achievers right now, the world leaders and founders of the most productive companies, I see mostly people who have already made it. And yet are still working because it means something to them.
@Phallusimpudicus: To nie jest tak że jak się jest ziomeczkiem który pracuje bo IT MEANS SOMETHING TO ME to się osiąga ten mityczny sukces i społeczeństwa które mają takich ludzi osiągają sukces. To społeczeństwa gdzie jest rozwój, możliwości, tworzą ludzi którym chce się pracować bo widzą w tym celowość.

Ten sam człowiek w jednym miejscu na ziemi na emeryturze porzuci prace, a w innym miejscu na ziemi będzie to kontynuował
xDDDDDDDDD a kiedy przestaje ktos pracowac dla pieniedzy?


@mateusz-zahorski: Elon Musk pracuje dla pieniędzy? Gates (którego specjalnie nie lubię) też pracuje za darmo, bo po co mu jeszcze więcej pieniędzy?

CI ludzie mają więcej pienięzy niż im trzeba. Nie robi im funkcjonalnie różnica czy będa mieć 10 czy 100 milionów więcej

@Jestem_robotem123: Ja w oryginale podałem: ludzie którzy nie muszą pracować za pieniądze, zwykle jeżeli lubią swoją prace, nie przestają