Wpis z mikrobloga

Trochę ludzi mnie tu obserwuje, więc chwalipost!

Wczoraj już oficjalnie znalazłem się w dość zacnym gronie osób, z którymi Aura oficjalnie współpracuje w zakresie konsultacji i opiniowania swoich śpiworów i ciuchów puchowych.

Szalenie podoba mi się kierunek rozwoju tej firmy, więc bez żadnego wstydu chwalę się i jak zawsze służę radą i pomocą dla wszystkich poszukujących odpowiedniego sprzętu outdoorowego!

https://aurapoland.com/pl/content/68-PARTNERZY

#outdoor #bushcraft hehe #survival #las #przyroda #turystyka #camping #hamakboners #biwakowanie
Afrati - Trochę ludzi mnie tu obserwuje, więc chwalipost!

Wczoraj już oficjalnie z...

źródło: comment_1615964001XUGcDCfTd4HGssV40V7Okb.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@a231 tylko cebula we mnie kiełkuje jak za śpiwór t komfort 10° widzę cenę powyżej 1300( ͡° ͜ʖ ͡°)
To już wolę to pół kilo więcej nosić na plecach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: wiesz pół kilo to nie problem ale 2 czy 3 litry to już tak. Ja jestem w trakcie wymiany underquilta na puchowy bo ostatnim razem nie byłem w stanie się spakować na 3 dni w lesie z uwagi na objętość gratów.
  • Odpowiedz
@a231 ja się do gsb szykuję i też chętnie bym coś obciął z objętości, ale chyba zostanę przy fjordzie. Ridgeresta też bym chętnie wymienił na neoaira, bo na plecaku 40l jest mega niepakowna ta karimata zwłaszcza w parze z pokrowcem na plecak, ale jak sobie pomyślę że mam na materac wydać tysiaka to mnie skręca z cebulactwa.
Ale już z kupnem namiotu za 2,5k na łażenie po górach nie mam takich rozterek,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MojWlasciciel: obczaj materacyk w Decathlonie, ładnie się pakuje, waży ~0.5kg a objętościowo jak 1l butelka. A kosztuje poniżej 200zl. Kolega ma od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwali. Na wiosna-jesien wystarcza.
  • Odpowiedz
@Afrati: zastanawiam się nad AR1 300, jak się sprawdza to "centralne" umieszczenie zamka jeśli byłoby mi w lecie albo schronisku za ciepło? Wystarczy przekręcić się ze śpiworem na bok żeby można było go rozpiąć i zapewnić sobie trochę chłodu nie odkrywając się jednocześnie?
  • Odpowiedz
@florekflorek: AR1,nawet w najlżejszej wersji, raczej nie do końca jest pomyślany pod spanie w nim w lecie / w schronisku. Powyżej +15° może Ci być mocno ciepło. Używałem go kilka razy w lecie, ale w wersji rozpiętej, przykrywając się nim tylko. Centralny zamek (szczególnie, że jest dwumaszynkowy i można go rozpiąć i od dołu, i od góry) umożliwia skuteczniejszą wentylację, ale z Twoimi wymaganiami sądzę, że tańszy model, czyli NOM1
  • Odpowiedz
@Afrati: Dzięki. Jednak kupuję go przede wszystkim na warunki oudoroowe:) parę bushcraftów w roku (w połowie marca strasznie przemarzłem w namiocie w syntetyku z komfortem 11C), może jakiś bikepacking po pomorzu w przyszłym sezonie. Pytałem o schroniska bo tam też bym go zabierał, bo po prostu jest mniejszy i lżejszy od syntetyka.
  • Odpowiedz
@florekflorek: Używam go dokładnie w opisanych przez Ciebie warunkach i sprawdza mi się wyśmienicie - centralny zamek to coś, co w "cywilnych" śpiworach zostało praktycznie zarzucone kilka lat temu - mi szczególnie pasuje w hamaku, bo jest sporo wygodniejszy, niż boczny. W AR1 masz do tego najlepiej działający system antyzacięciowy, z jakim miałem do czynienia w śpiworach puchowych.
  • Odpowiedz