Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny rozporządzenie zmniejszyło dozwoloną sugerowaną dawkę w aszwie do 10 mg witanoloidów. Podobnie było z NAC, D3 i mnóstwem innych substancji.


To w jaki sposób działa np NAC od now foods który ma 600-1000mg w kapsułce?
Albo ashwa od od olimpu z 15mg witanoidów?

@KFD_pl:
@Chodtok: Poniżej masz uchwałę GIS odnośnie Ashwagandhy:
https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/03/Uchwała-nr-7-2020-Withania-somnifera-L.-Dunal.pdf

Co do NOW Foods to jest firmą zagraniczną (gdzie obowiązują inne przepisy) i odpowiedzialność prawna spoczywa na importerze. Oczywiście, możesz założyć firmę i produkować/sprzedawać wszystko w dowolnym stężeniu. Pytanie tylko jak długo utrzymasz dystrybucję na rynku do momentu, kiedy kontrola z Sanepidu zapuka do Twoich drzwi.
Nie no wierzę że tak jest tylko zastanawiam się jak w takim razie funcjonuje olimp który ma 15mg w kapsie i chyba nawet zaleca na opakowaniu dwa takie kapsy dziennie a jest zdaje się polską firmą (największą tego typu?)

@KFD_pl:
@Chodtok: ¯\_(ツ)_/¯
Co do nadchodzących premier, nie mogę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale l-teanina to dobry przykład, bo wg naszej wiedzy brak jest jakichkolwiek wskazań odnośnie maksymalnych dozwolonych dawek. Chcemy uniknąć sytuacji kiedy po np. miesiącu od wprowadzenia produktu dostajemy pismo z urzędu typu "ale jednak tak nie wolno". Podobnie było z Cerebro, gdzie na początku próbowano nam stawiać zarzuty, że niejako promujemy spożywanie substancji psychoaktywnych poprzez naszą reklamę, aby potem
Ehhh ostatnio chciałem ją wypróbować i się zdziwiłem mocno że nie macie w ofercie i ogólnie mało jej na rynku jakoś a jeśli już to droga ;/
A wydawało mi się że to dość podstawowy i popularny suplement

@KFD_pl: