Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego dużym graczom rynkowym typu banki zależy na tym, aby ceny metali szlachetnych typu złoto czy srebro były niskie? Dlaczego grają na obniżkę cen złota?

Gdzie waszym zdaniem teraz się znajdujemy? Strzałka nr 1 czy strzałka nr 2? W sensie czy czeka nas lada dzień odbicie i kilkuletni wzrost czy raczej strzałka 2 czyli jakieś tam odbicie i później zjazd?

#gielda #zloto #srebro
inga - Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego dużym graczom rynkowym typu banki zależy na ...

źródło: comment_1615898628okQEubeSoBOyqgPbFCivuh.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inga: korekta do 1600 jest pewnie możliwa w krótkim okresie czasu (głównie z uwagi na rosnące rentowności obligacji w USA). W długim raczej pewny wzrost - stopy procentowe poniżej realnej inflacji i dodruk FEDu (tak jak innych banków centralnych) zrobi swoje.
@Kuklak: Spotkałem się z takimi opiniami. Motyw był taki, że nie mają oni fizycznego złota i gdyby ktoś przyszedł do nich po fizyka, to okazałoby się, że skarbiec jest pusty. Więc obniżają wartość fizyka papierowym złotem. Zastanawiam się, czy ta teza jest prawdziwa?
@Kawsooon: Bo teoretycznie złoto jest nośnikiem wartości. Jak masz z jednej strony wykresu nieograniczony dodruk i z drugiej strony coś czego dodrukować nie można (złoto), to aby obie strony równania się zgadzały, powinno ono rosnąć. No właśnie, powinno a nie rośnie, tylko od kilku miesięcy jesteśmy w korekcie lub spadku. NIe wiem jak to określić.
@archates: wiem o co chodzi ale mi się wydaje, ze ja mam w domu 2 skutery, ty masz pare krów i możemy się na przykład wymienic 1:1 bo ty chcesz jeździć a ja jeść. Okej mogę dac ci te umowne złoto z tym, ze ja będę miał co jeść a ty dalej nie jeździsz tylko masz złoto. Tak naprawdę nic ci po nim. Ktoś następny stwierdzi, ze tez chce jeść i
@Kawsooon: Skąd taki wniosek? Złoto zawsze przechowuje wartość. Skoro Ty kupiłeś ode mnie krowę za złoto, to czemu ja nie kupie za nie innych dóbr, czemu ktoś inny miałby również nie widzieć w nim wartości?
@inga: moim zdaniem jesteśmy na strzałce numer 1. Następujące scenariusze to:
1.) kontynuowany jest dodruk, indeksy giełdowe powoli rosną, wzrasta Dow Jones/Gold ratio (złoto jest mniej pożądane bo giełda lepiej daje zarobić. Czyli tanieje) ale pod wpływem dodruku w dolarach rośnie. - profit
2.) wstrzymywany jest dodruk, indeksy giełdowe spadają (kryzys), złoto wzrasta w dolarach, spada Dow Jones/Gold ratio (ucieczka do złota). - profit

Także nie ma z bardzo opcji żeby