Wpis z mikrobloga

Postanowiłem przeanalizować prognozę wprowadzania Nowego Ładu w Polsce.

Plan na zdrowie - podniesienie akcyzy na alkohol, podniesienie podatku od cukru, podatek od tłuszczu i od białka. Poniekąd w nadmiarze wszystko szkodzi. Niech bogaci (wszyscy powyżej minimalnej) zapłacą wyższą daninę im. Jana Pawła II na biednych.

Uczciwa praca - godna płaca. Niech bogaci zapłacą wyższą daninę na biednych. Ozusowanie wszystkiego, w tym ZUS od VATu i PITu. Kwota wolna w wysokości 30 tysięcy dla rodzin z 7 dzieci, w której jeden z rodziców nie pracuje i ma trzecią grupę inwalidzką, a drugi minimum 20 lat stażu pracy.

Dekada rozwoju– inflacja 20% rocznie.

Rodzina i dom w centrum życia - Niech bogaci zapłacą wyższą daninę im. Jana Pawła II na biedne rodziny.

Polska - nasza ziemia – nacjonalizacja.

Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek - Niech bogaci zapłacą wyższą składkę na nasze fundacje Żołnierzy Wyklętych. Czarnek ustanowi dzieła Jana Pawła II lekturami obowiązkowymi. Zbyszek, coś o gejach tu wpisz.

Dobry klimat dla firm- nacjonalizacja, żeby nikt nie uciekł przed niskimi daninami.

Czysta energia - czyste powietrze – niska danina 100% nałożona na węgiel, ale wzorem podatku cukrowego na gaz i prąd też taka sama danina. Oraz od metra panelu fotowoltaicznego, bo tak.

CyberPoland 2025 – e-msze oraz dawanie na tacę Blikiem. Orlen kupuje CD Projekt.

Złota jesień życia – 15 i 16 emerytura im Jana Pawła wypłacana 1 kwietnia o 21:37 oraz 17 emerytura na Dzień Babci dla kobiet.

Zobaczymy ile się sprawdzi.

Na koniec pamiętajcie - "Obywatel nie ma własnych pieniędzy, tylko to co ukradnie budżetowi państwa" Vateusz Vorawiecki

#heheszki #2137 #bekazpisu #gospodarka #ekonomia #finanse #gielda #neuropa
chamik - Postanowiłem przeanalizować prognozę wprowadzania Nowego Ładu w Polsce.


...

źródło: comment_16157225315Vo6VCRdEQu3FozaV2bOEb.jpg

Pobierz
  • 17
@chamik no ale ja nadal nie rozumiem Twoje go toku podejścia. Jak niby mam płacić składki społeczne w formie podatku od wartości dodanej albo podatku dochodowego. Ja rozumiem że śmieszki heheszki z morawieckiego i jego podatków i socjalu. Ale na Boga jak już coś piszecie to z sensem. Inaczej się ośmieszacie i dajecie jednoznaczny sygnał że nie znacie podstaw księgowości, zasad działania podatków i całego systemu. To trochę godzi.
@GrochenMochen: wyliczamy składkę ZUS od wartości dodanej w towarach na jakie wydałeś pieniądze. Co za problem? Na razie rachunkowy, ale zaraz nie będzie gotówki, tylko po prostu aplikacja bankowa im. Jana Pawła II Ci ściągnie dodatkowy ZUS od pobranego VATu i PITu. Że sensu ekonomicznego nie ma? A przekop Mierzei ma? Budowa Ostrołęki? Kupno PolskaPresse? Chłopie jak pytasz o sens w Polsce, to Ty ewidentnie Polakiem patriotą nie jesteś. (