Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
Ale w takim wypadku masz jednego asa w postaci PIP, wyrównania za te 2 lata do UOP, on zapłaci sporo więcej niż ty za kasę ewentualnie,


@neoandrew dobry plan, op zapłaci raz za kasę, a potem jeszcze opłaci sobie zaległe składki ( ͡º ͜ʖ͡º). Link
  • Odpowiedz
@woodka: mówisz mu że nie byłeś przeszkolony, więc błąd popełniłeś na jego ryzyko a nie swoje. A jak nie da wypłaty to janusz PIP niech się tłumaczy, a nie tobie. Szukaj lepszej roboty a nie szefa #!$%@?. A jeżeli byłeś przeszkolony, ale nie ma twego podpisu pod dokumentem stwierdzającym szkolenie - to nie byłeś szkolony - pamiętaj
  • Odpowiedz
  • 0
1. Jeżeli faktycznie pamięć jest uszkodzona to odczyt pamięci przez serwisanta
2. Wymiana pamięci fiskalnej przez producenta
3. Ponowna fiskalizacja przez serwisanta

Koszt powinien wynieść mniej więcej połowa nowej kasy max do 1000 w zależności od ceny serwisu za odczyt i fiskalizacje.

Ja bym się jeszcze upewnił u producenta czy faktycznie trzeba wymieniać pamięć.
  • Odpowiedz
@woodka: szanowny Mirku, na podstawie doświadczenia nie wnikając jakiego udzielę Ci rady jak powinieneś to moim zdaniem rozwiązać:
- oświadczasz januszowi, że błąd popełniłeś niechcący, wyrażasz żal, ale jeśli chce byś dalej był jego pracownikiem to nie wyrażasz zgody na odpowiedzialność finansową chociażby miałoby to być 10 zł kary - oczywiście rozmowa musi być kulturalna i musisz mieć ślad, czyli sms, mail albo nagrana rozmowa
- następnie idziesz do kancelarii
  • Odpowiedz
@woodka: Serwis kas fiskalnych here. Z całym szacunkiem ale jak ty zmieniłeś datę na kasie fiskalnej i po co? Na kasach fiskalnych, które serwisuje ( Posnet/Elzab ) nie da się tego zrobić bez wchodzenia w tryb serwisowy i zdejmowania plomby.
  • Odpowiedz
@woodka: coo? Olej Janusza. Zdarzało sie wiele razy, że wydrukowałem raport po czym po wyjściu z pracy, po godzinach kiedy szef był jeszcze w pracy przychodził nagle klient i coś kupował. Robisz 2 raporty, spinasz zszywaczem i zapisujesz księgowej (np na odwrocie ołówkiem) daty, że to z 1 dnia. Czasami zdarzało się, że nikt nie wydrukował raportu. Robisz to samo, drukujesz kiedy możesz a na odwrocie wpisujesz poprawną datę.

Olej
  • Odpowiedz
@woodka: nawet na UoP można odpowiadać do 3-krotności pensji za takie błędy. Na umowie cywilnoprawnej tym bardziej. Całym swoim majątkiem. Chyba, że umowa stanowi inaczej. Czy zostałeś przeszkolony z obsługi kasy fiskalnej? Tak czy siak lepiej spróbuj się jakoś dogadać z zleceniodawcą. Kontaktuj się z US też.
  • Odpowiedz
@provotor: w sumie racja tak jak tu pisali ( a post rozrósł się do niewyobrażalnej dla mnie skali ) ustawienia fabryczne i sama produkcja zapewniała by pewnie modyfikacje.
Tylko że sam nasz urząd wszelkich regulacji, a jak chodzi o ICH pieniążki to dowala na całego i pewnie bez rocznego wyjaśnienia nie można.by tego.cofnąć.ot tak.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: dokładnie pewnie Januszki kombinowali to wleciało by ukrucić te praktyki i cyk.
Ale to że op ma taką funkcję, wprowadzania takich ważnych/odpowiedzialnych rzeczy które powinien robić sam właściciel bo myślę że to nie.jest jakaś sieć i robi na.zleceniu za grosze to czuje się dosłownie zażenowany tym jak ktoś próbuje kogoś tu dymać.
  • Odpowiedz