Wpis z mikrobloga

Jak się zaczyna przygodę z jazdą na torze? Są szkolenia z jazdy to wiem i to pierwsze uderzam ale co dalej? Są organizowane na każdym torze jakieś dni gdzie płacę i mogę sobie jeździć? Czy muszę szukać jakiś grup zorganizowanych? Jestem z Poznania to jakimi torami się powinienem interesować? Wiem, że jest tor w Bydgoszczy. #motocykle
  • 9
@ethics: tak, zacznij od szkoleń, te znajdziesz pewnie bez problemu, przy okazji zobaczysz jak zachować się na torze i pogadasz z ludźmi. Tak, szukaj pod hasłem "track day", najlepiej na stronach samych torów. Możesz też sprawdzić jakieś grupy FB w rodzaju "wyjazdy na tor", chociaż to czasami mocny rak (nawet większy niż wykop). Z torów "względnie" niedaleko masz Stary Kisielin, Krzywa, Tor Łódź (tj. Stryków). Mimo, że jesteś z Poznania to
Są organizowane na każdym torze jakieś dni gdzie płacę i mogę sobie jeździć?


@ethics: Tak w odpowiednie dni (gdy nie ma treningów itp. wjeżdżasz i płacisz i śmigasz. Wiem że na jednym prawdziwym torze w Polsce czyli Tor Poznań także są takie dni w miesiącu że możesz pojeździć.
@ethics: Jak jesteś z Poznania to nie kombinuj tylko się zapisz na trackday, to najbezpieczniejszy tor w Polsce, dobry asfalt, pułapki żwirowe.
Tylko sprawdź wymogi techniczne bo chyba nawet na track day musisz mieć DD w kasku i być może coś jeszcze, np. wodę w chłodnicy abo co.

Gx
@ethics: trakdeje spoko, ale fajnie też zacząć od razu z instruktorem, żeby złych nawyków nie utrwalać, + na pitbike fajnie jest się pobawić, można sobie potrenować i oswoić się z jazdą na kolanie
@ethics: polecam najpierw szkolenia. Oczywiście track day też mega spoko, ale wtedy będziesz czerpał wiedzę głównie od innych uczestników wydarzenia, więc może być różnie. Najlepiej najpierw trochę pojeździć na kursach z instruktorem a później próbować sił samemu. Ja na razie byłem tylko na Torze Łódź (wiem, że to odtj, ale taka nazwa obiektu) i mogę serdecznie polecić ich szkolenia. Zobacz też szkolenia organizowane przez 3MM Racing Academy - oni robią kursy
@ethics: Takie już są układy na Poznaniu że jest drogi.
Nie jesteś w stanie jeździć godzinę po torze, ogólnie stosuje się praktykę że sesje są po 20 minut i potem przerwa.
Owszem przydałby się na początek ktoś kto Ci pokaże technikę i ew. skoryguje ale nie wiem czy na track day nie ma jakiś instruktorów.

Gx