Wpis z mikrobloga

Jak wygląda rynek pracy backend w nodejs? Chodzi mi o to, czy pracodawcy szukają devów do samego node, czy raczej w połączeniu z frontem? Uczyłem się frontowego js'a, a później nodejs i backendowe środowisko jest dla mnie dużo bardziej interesujące i przyjemniej mi się w nim programuje. Jeśli miałbym szukać pracy to właśnie z nastawieniem na backend i node.
#nodejs #javascript
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@craig_88: U mnie rozdzielamy. Nie ma sensu zatrudniać js-owców z frontu na backend tylko dlatego, że znają język. Jest wiele rzeczy, których nie ogarniają, a pierwotny backend ze znajomością js'a będzie wiedział z bomby (np. Obsługa chmury, k8s, vm, child_process etc.). I vice versa - backendowiec niekoniecznie musi znać angulara i umieć klepać cssy. Ofc. Jeśli ktoś zna się na tym i na tym, to nie ma problemu, ale oficjalnie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@craig_88: już sam fakt pisania w node zakłada małą skalę aplikacji bo nie da się jej przydzielić wątków jak do javy czy .net, bo działa jednowątkowo w event loop, tylko trzeba kombinować z load balancerami a dostępne systemy ORM są moim zdaniem bardzo słabe. Brak pracy w node w Polsce to raczej z tytułu wysokich kompetencji naszych architektów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@craig_88: na ogół w Polsce firmy jeżeli chodzi o JavaScript to szukają JavaScript Fullstack developerów. Rzadko kiedy znajdziesz oferty dla samych backendowców.