Wpis z mikrobloga

Jak ludzie myślą, że działa kapitalizm: wystarczy się uczyć, wcześniej wstawać i będziesz bogaty

Jak naprawdę działa kapitalizm: dzieci z biednych rejonów giną w wieku 8 lat, bo zapracowały się na śmierć

Nie dajcie się kapitalistycznej propagandzie "sukcesu".

#antykapitalizm #gospodarka
Ignacy_Loyola - Jak ludzie myślą, że działa kapitalizm: wystarczy się uczyć, wcześnie...

źródło: comment_1615287431p0HSun6m3qTmY9Z0Pjg82z.jpg

Pobierz
  • 31
@Ignacy_Loyola: to nie wina kapitalizmu tylko po pierwsze: rodzicow ktorzy swiadomie decyduja sie na potomstwo w bardzo slabej sytuacji ekonomicznej przez co dzieci sa zmuszone pracowac zeby przezyc, po drugie spoleczenstwa ktore przez wiele lat nie umialo stworzyc panstwa na tyle silnego zeby przeciwstawic sie pracy dzieci oraz stanu gospodarczego ze praca dzieci byla by nie potrzebna bo rodzice mogliby zapewnic calej rodzinie godne przezycie
Jak naprawdę działa kapitalizm: dzieci z biednych rejonów giną w wieku 8 lat, bo zapracowały się na śmierć


@Ignacy_Loyola: Podstawowe pytanie brzmi, czemu ja mam się tym przejmować? Jeśli dzięki ich niewolniczej pracy, mogę mieć iPhona 100 zł taniej, a Samsung mógł przeznaczyć $1,5 mld na badania nad zakrzywianymi ekranami, które kiedyś będę mógł kupić, to jestem w stanie poświęcić te dzieci.
@Ignacy_Loyola: ale to jest paskudne gadanie biorąc pod uwagę, że w kapitalistycznych krajach Afryki Subsaharyjskiej takich jak Botswana czy Namibia, żyje się najlepiej i w końcu te dzieci nie muszą pracować (tak samo jak u nas pracowały przez tysiąclecia ale przyszedł zły kapitalizm i już tak stać rodziców, że przestali posyłać dzieci do pracy) a te głodujące dzieci są w krajach bezprawia i wyzysku ze strony bandytów, którzy robią bezprawne interesy.
Jak ludzie myślą, że działa kapitalizm: wystarczy się uczyć, wcześniej wstawać i będziesz bogaty


@Ignacy_Loyola: Nikt tak nie myśli. Sukces kraju zależy od większej ilości czynników niż sam kapitalizm, choć ten jest podstawą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Formbi: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wska%C5%BAnika_rozwoju_spo%C5%82ecznego

Botswana kapitalistyczna miejsce 108
Burkina Faso socjalistyczna 185
To kto bardziej poszedł do przodu?
Jeszcze lepiej porównywać graniczące ze sobą Zimbabwe i Botswanę gdzie oba mają bogactwo naturalne a w jednym ustrój spowodował dobrobyt i najlepsze życie na Południe od Sahary a w drugim hiperinflację i biedę.