Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario tego to nie wiem ja na froncie siedzę. Wydaje mi się ,że po prostu kod w nest jest bardziej uporządkowany niż samym expressie. Nest ma większy potencjał korporacyjny, no i patrząc po ofertach pracy jest coraz bardziej popularny. Ja w tym kodu nie pisałem, więc nie jestem w stanie się sensownie wypowiedzieć. Nest z tego co wiem to tak naprawdę bardziej rozbudowany express.js i tyle, masz na starcie typescript, jest CLI.
@mirasKo-Kalwario: Bo moja druga firma na tym stoi i wszyscy chwalą. Monolit, mikroserwisy, nie ma znaczenia, wszystko śmiga. Wymusza trzymanie struktury, aplikacje tworzy się modułowo, a to (jeżeli dobrze napisane) daje pełną elastyczność w podpinaniu i odpinaniu funkcjonalności. Ma bogate kontrolery, które wspierają in default rzeczy takie jak streaming danych z rxjs, a dla bardziej standardowych rozwiązań, bazuje na expresie, więc większość devów ogarnia go od ręki. Swaggera wspiera (chociaż te
queue managery - co masz na myśli

@mirasKo-Kalwario: Np.: RabbitMQ, to dla bardziej rozproszonych apek.

A takie pytanie jak tego uzywacie to jak robicie wdrozenia jakis mydevil czy poprostu vps ?

Rozwiązania cloudowe, patrz Google Cloud, AWS, Azure. Kto tam dzisiaj bawi się w VPSy... Chociaż na start dobre i to, ale generalnie dzisiaj konteneryzuje się aplikacje, bo to pozwala je łatwo skalować. Jeżeli robisz swoje pierwsze apki, nie myśl o
@niepodszywamsiepodbiauka: no dobra ale ja pytam o to jak wdrazasz appke a nie o clouda, chodzi mi o konkretne uslugi ktorych uzywasz w aws zeby aplikacje wdrożyć (fargate, beamstalk, czy moze k8s) do tego trzeba load balancer, vmki, security groupy, sieć to nie są tanie rzeczy. Szukam wlasnie informacji o tym jak to się robi dla produkcyjnych aplikacji
no wlasnie i to nie są tanie rzeczy


@mirasKo-Kalwario: Znowu zależy :P Jeżeli zapytasz czy da się taniej, powiem da się. Czy się opłaca? No i tu każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie, nam nie. Wypłaty w IT zazwyczaj wychodzą drożej niż koszt rocznej infrastruktury, a ktoś musi nad tym wszystkim trochę posiedzieć. Im niżej schodzisz, tym dłużej robisz, a czas to pieniądz. Dla nowych firm cloud dostawcy często