Wpis z mikrobloga

@Sachees: W MsSQL muszę wpisać begin transaction i z nim zrobić update. Jeżeli update mi się podoba to robię commita, a jak nie to robię rollbacka. Nie wiem czy istnieje gdzieś opcja w SQL server management studio automatycznego rozpoczynania update i delete z begin transaction, ale zawsze robię update i delete w tranzakcji. Już kilka razy mi to dupsko uratowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cybul26: dlatego wszystko w transakcji z autorollback na wypadek jakby coś rypło z połączeniem. Bo kiedyś tak się zdarzyło, że w konfiguracji bazy był autocommit ustawiony i przy zapytaniu był błąd, do tego coś rypło z połączeniem i jak się gość połączył ponownie, to się okazało, że zmiana została zaaplikowana.
@Brodeon: jeśli składnia to wymusza (pisanie "begin transaction") to bardzo dobrze, sam raz debugowałem z dwie godziny zanim się kapnąłem że robię to na złych danych bo nie zcommitowałem xD natomiast umożliwienie robienia zmian bez transakcji to jakieś nieporozumienie
warto też robić z begin transaction i jak wszystko poszło dobrze to commit transaction


@Brodeon: panie kto ma czas na takie rzeczy. Prosto z programu modyfikujesz wiersz tabeli "update set X where Y = coś Z = coś" i gotowe xD