Wpis z mikrobloga

@eoneon: książka już jest: The Second Sexism: Discrimination Against Men and Boys autorstwa pana Davida Benatara (tak, to ten Benatar).

Wykopkom jednak od razu powiem, że nie ma sensu czytać, bo Benatar generalnie zgadza się z feministkami i nawet przyznaje, że w większości spraw to kobiety maja gorszą sytuację. Po prostu wskazuje na te sfery życia gdzie mężczyźni mają gorzej, ale tu niestety też jest zdrajcą Białej Cywilizacji, bo obwinia o
Serio potrzebujesz książkę żeby zweryfikować ustawy i dane GUS?


@Fidel1: Serio, bo pojedyncze dane bez kontekstu niewiele znaczą. Selektywnie je dobierając sam mogę Ci wykazać że PiS gospodarczo rządzi dobrze i że rządzi źle, wedle zamówienia dobierając dane.

Tu trzeba szerszej i dłuższej łuższej pracy analitycznej i dłubania w literaturze, a potem debaty. Podejrzewam że z takiej pogłębionej analizy wyszłoby dokładnie to co opisał wyżej @niedoszly_andrzej - że są rozmaite obszary,
@eoneon

Serio, bo pojedyncze dane bez kontekstu niewiele znaczą.

Jakiego kontekstu potrzebujesz żeby stwierdzić że mężczyźni są dyskrminowani przez wiek emerytalny. Tutaj jest tylko wiek emerytalny i tabele dalszego trwania życia. Nie ma nic więcej.

Tu trzeba szerszej analizy i dłuższej pracy analitycznej i dłubania w literaturze.

Czad.

że są rozmaite obszary, gdzie mężczyznom wiedzie się gorzej niż kobietom, ale sumarycznie to wciąż one są w gorszej sytuacji.

Co za bzdura.
Jakiego kontekstu potrzebujesz żeby stwierdzić że mężczyźni są dyskrminowani przez wiek emerytalny. Tutaj jest tylko wiek emerytalny i tabele dalszego trwania życia. Nie ma nic więcej.


@Fidel1: No są, ale to już w dużej mierze mężczyznom polscy konserwatyści zgotowali, nigdzie na Zachodzie nie ma tu porównywalnej dysproporcji. I to jest pewien trop - trzeba raczej dokończyć emancypację niż próbować ją odwrócić, co nie dość, że niemoralne, to niewykonalne.

BTW - można
Jakiego kontekstu potrzebujesz żeby stwierdzić że mężczyźni są dyskrminowani przez wiek emerytalny. Tutaj jest tylko wiek emerytalny i tabele dalszego trwania życia. Nie ma nic więcej.


@Fidel1: kto przeczy temu, że w PL mężczyźni są dyskryminowani przez wyższy wiek emerytalny?

Czad



Co za bzdura.

No własnie nie umiesz tego udowodnić, bo to, że Polak ma gorzej niż Polka w sprawie emerytury to jeszcze nie znaczy, że
@niedoszly_andrzej

Po prostu wskazuje na te sfery życia gdzie mężczyźni mają gorzej, ale tu niestety też jest zdrajcą Białej Cywilizacji, bo obwinia o to także tradycyjną kulturę

Jeśli to "tradycyjna kultura" jest odpowiedzialna za te sfery gdzie mężczyźni są dyskrminowani, to czemu gdy jest projekt zmiany tego to akurat feministki są przeciwko?
Jeśli to "tradycyjna kultura" jest odpowiedzialna za te sfery gdzie mężczyźni są dyskrminowani, to czemu gdy jest projekt zmiany tego to akurat feministki są przeciwko?


@Fidel1: gdzie konkretnie? Feministki popierają np. przymusowo pobór facetów do wojska? Feministki bronią gwałtów więziennych? Feministki bronią plemiennej kultury honoru i kocenia? Feministki popierają nierówny wiek emerytalny?
@niedoszly_andrzej

kto przeczy temu, że w PL mężczyźni są dyskryminowani przez wyższy wiek emerytalny?

Op, przecież twierdzi że bez książki nie da się tego udowodnić.

No własnie nie umiesz tego udowodnić, bo to, że Polak ma gorzej niż Polka w sprawie emerytury to jeszcze nie znaczy, że ma gorzej w ogóle.

Mogę udowodnić wiele, ale nie mam książki tylko dane i usterek, więc przecież się to nie liczy, prawda?
Op, przecież twierdzi że bez książki nie da się tego udowodnić.


@Fidel1: OP twierdzi, że ten przykład dyskryminacji mężczyzn nie jest dowodem na to, że mają W OGÓLE gorzej, nie w tej konkretnej sprawie

Mogę udowodnić wiele, ale nie mam książki tylko dane i usterek, więc przecież się to nie liczy, prawda?

Liczy się jeśli te dane są przekrojowe i dotyczą wielu sfer życia i umiesz je zestawić z sytuacją kobiet.