Wpis z mikrobloga

@cadet bo ma 60% skuteczności, wysokie ryzyko powikłań poszczepiennych a jednocześnie nie chroni przed powikłaniami pocovidowymi, ani przed ciężkim przechodzeniem covida. Generalnie dla wielu młodych już lepiej przejść Covid niż Astrę XD

Będę pierwszy w kolejce po szczepionkę, ale AstraZeneca to rzeczywiście jest jakieś XD
Sczepienie przechodzisz gorzej niż chorobę, a jego skuteczność jest porównywalna do rzutu monetą...
@Pijedopalacze Wczoraj wjechał Sputnik... nie polecam. Jeśli nie macie takiej potrzeby, to lepiej poczekajcie aż będzie można sobie samemu wybrać vaktsina, albo pakupić w aptieku jaką się chce.
Ogólnie nie mam prabliema ze zdarawie, ya ne chuvstvuyu sebya plokho, ya ne prinimayu nikakikh lekarstv. у меня нет никаких симптомов, но я пью водку четыре дня подряд
#pasta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cadet bo ma 60% skuteczności, wysokie ryzyko powikłań poszczepiennych a jednocześnie nie chroni przed powikłaniami pocovidowymi, ani przed ciężkim przechodzeniem covida. Generalnie dla wielu młodych już lepiej przejść Covid niż Astrę XD


Będę pierwszy w kolejce po szczepionkę, ale AstraZeneca to rzeczywiście jest jakieś XD

Sczepienie przechodzisz gorzej niż chorobę, a jego skuteczność jest porównywalna do rzutu monetą...

@PerkoS: jakieś linki? Dowody?

Bo z badań które czytałem po 12 tygodniach osiąga
@remev
@PanKompromitacja
@bartosaq
Ok, czyli wychodzi na to, że mój risercz był iście Ziemkiewiczowski, dziękuję za uświadomienie i zasiadam do lektury.

Nic nie zalinkuje bo podaje z pamięci po przeczytaniu artykułów w polskiej prasie, a że nie interesuje się która gazeta jest teraz czyja to zakładałem, że przy takiej ilości artykułów potwierdzających to samo to jednak ma to jakieś pokrycie w rzeczywistości.

Komentarza nie usuwam, bo i tak widać odpowiedzi :)
@PerkoS: Jest sens się tym szczepić, ale faktycznie to jakaś niedopracowana szczepionka jak chodzi o powikłania. Mi nigdy od szczepienia więcej nie było niż ból ręki, a po tym cholerstwie to pierwszy dzień po szczepieniu gorączka prawie 40 stopni, drugi dzień 38 stopni, opuchlizna ogromna. Poszłam się zaszczepić tylko dlatego, że rząd planuje zakup chińskiej szczepionki i jestem pewna, że "wybór", będzie polegał na tym, że albo szczepimy chińską, albo żadną.
@remev
@bartosaq
@PanKompromitacja
No ok, jak na razie przynajmniej pobieżnie z podlinkowanych badań wychodzi, że nie jest tak źle, ale jeśli dobrze zrozumiałem - nadal gorzej niż Pfeizer, coś koło 70-80% w zależności od dawkowania i to objawowe, bo przed bezobjawowym nie chroni prawie wcale.

No i tu mam jeszcze trochę dowód anegdotyczny, bo wśród sporej grupy osób zaszczepionych Astrą (nauczyciele w małej miejscowości, 40-50+) w zasadzie wszyscy przechodzili gorączki po szczepieniu.
@PerkoS co za głupota. AZ przy pierwszej dawce chroni w 60 proc przed zachorowaniem i 90 po drugiej dawce. Pierwsza dawka w 100 proc. chroni przed ciężkim przejściem korony. Co do powikłań, przez dwa dni można się czuć jakby miało się grype. Straszne.
@biesy: przeczytałeś do końca?

Nadal szukam skąd to info o 100% i jak na razie nie znalazłem, więc mamy już 2 osoby z podobną wiarygodnością co mój pierwszy wpis, nadal bez źródeł. Ja szukam dalej, a Ty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PerkoS: przechodzi się gorączki ponieważ jest to szczepionka starego typu. Organizm myśli że to żywy wirus i tak też do neigo podchodzi. Objawy znikają w dwa dni, jest to zupełnie normalne a gorączkę można zbic ibuprofenem np

To samo może się zdarzyć przy szczepieniu na grypę czy przy jakimkolwiek szczepieniu

Mała cena za powikłania sercowe po covidzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PerkoS: info o stu procentach:

https://www.europeanpharmaceuticalreview.com/news/141647/astrazenecas-covid-19-vaccine-prevents-severe-disease-and-hospitalisation-in-phase-iii-trials/

In addition, more than 22 days after the first vaccine dose, there were no severe cases or hospitalisations reported.

Brak ciężkiego przejścia = brak ciężkich powikłań

Tak w skrócie, pewnie można dokopać się do czegoś lepszego ale to na szybko

Gwarant braku hospitalizacji za dwa dni gorączki to dobry deal. Szczególnie dla osób z chorym sercem czy płucami