Wpis z mikrobloga

Ale bym zjadł takiego taniego, tandetnego hamburgera z jakiejś budy gdzie sanepid i Pip przychodzili tylko po łapówkę. Takiego z najtańszym serem gorzkim jak niedzielne rzygi na kacu, z kotletem tak źle wysmażonym i wysuszonym pracą mikrofalówki. Bułka tak lekka ze stosunek spulchniaczy do mąki jest taki sam jak dobrych i złych chwil w moim życiu. I surówki dużooo i sosy aż ten papierowy rożek będzie przeciekał i zachlapie mi koszulkę. #nostalgia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #oswiadczenie
t.....m - Ale bym zjadł takiego taniego, tandetnego hamburgera z jakiejś budy gdzie s...

źródło: comment_1615143566BkcHzk9QNOTyoppcs9kB8s.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: Aż mi się z czasów młodzieńczych przypomniał Burger Max w Krakowie, koło Ronda Grzegórzeckiego. Jakość była dokładnie taka jak piszesz, ale za to nadrabiali ilością. Mieli burgera w takim... średniej wielkości chlebie, z trzema wielkimi kotletami i toną sosów/dodatków. Serwując dzielili na pół, a dorosły i całkiem duży facet z trudem wciskał taką połówkę.
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam w Częstochowie przy dworcu PKP jest słynny bar "Smakuś". Kotlet w burgerze 3 kategorii, ale składników i sosiwa daje tyle, że wsysstko jest pyszne. Hot dog podobnie. I ceny śmiesznie tanie, a jak zamówisz duży to słabsze jednostki jedzą na 2 razy takie wielkie porcje ( )
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: W tym roku odważyłem się zamówić coś takiego (nazywało się to pita z czymś) w budach nad dwoma wielkopolskimi jeziorkami. I powiem Ci, że sztos. Jakość się znacznie poprawiła niż 20 lat temu, ale smak, odczucia, wielkość buły pozostały :) W tym roku znowu zjem :D
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: Pamiętam jak byłem szkrabem na koloniach nad morzem i zamówiłem sobie burgera z budy. Wtedy wydawał mi sie ogromny, aż z niego wypadało wszystko, papierowe mięso, sałatka i tanie sosy()
Tylko wtedy chipsy 90g wydawały mi się duże a obecnie 150g wydają mi się małe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Aż mnie w żołądku zakręciło na samą myśl o smaku tego kotleta z bułką ogrzanego w mikrofali :)
@radziuxd na placu wolności jeszcze z 5 lat temu była jeszcze taka buda gdzie kobita sprzedawała takie burgery. Gdzie teraz jest nie wiem ale pewnie sanepid zamknął :D
  • Odpowiedz