Wpis z mikrobloga

Mam takie małe zboczenie i jak przechodzę koło aut to zerkam na opony, powiedzcie mi czemu prawie zawsze auto premium takie 5+ letnie ma opony śmietniki? Albo łyse albo chinole i to jest prawie reguła.

Na foto oponka elegancka w audi A6 C7, no auto takie raczej 70-80 trzeba dać za pierwsze roczniki, na oponki już brakło?

Skąd ta bieda umysłowa w narodzie?

#motoryzacja #opony #januszemotoryzacji #biedaumyslowa
elemenTH - Mam takie małe zboczenie i jak przechodzę koło aut to zerkam na opony, pow...

źródło: comment_1614866270uMTgDFjcOCgGobMeV4Hx0n.jpg

Pobierz
  • 42
@elemenTH: Kupiłem kiedyś auto na rocznych Imperialach, dawno na takim gównie nie jeździłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czemu prawie zawsze auto premium takie 5+ letnie ma opony śmietniki?


Nie wiem, ale się domyślam.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale im starsze auto, tym z reguły gorzej, raz podjechałem do wulkanizatora na wyważenie i akurat podjechał do niego jakiś znajomy Audi A3 8P (czy jak
Kupiłem kiedyś auto na rocznych Imperialach, dawno na takim gównie nie jeździłem


@aksal89: a teraz popytaj tych co kupują i chwalą, trzeba się zastanowić na jakim oni śmietniku jeździli wcześniej, że gówniane opony są dla nich wspaniałe. Albo druga opcja #!$%@? siano w gówno i chwalą żeby inni też kupili bo jak wiadomo najbardziej lubimy jak drugiemu dzieje się tak samo źle albo gorzej.
@elemenTH: Zaraz milion ekspertów się zleci ale co mi tam. Kupiłem ostatnio 2 komplety wielosezonówek. Jedne dębica, drugie imperial. Pierwsze do kompakta za 700 zł komplet, drugie do kombi 1400 zł komplet. Obydwa komplety spisały się dobrze. Ze śniegiem sobie radzą, na mokrym również, na suchym spoko. Mam odniesienie do opon klasy premium bo i takie w kilku samochodach mam i różnice przy NORMALNEJ jeździe są pomijalne. I zawsze lepsze będą
@elemenTH: A6 c7 pierwsze roczniki <50k a w dieslu i kombi to już w ogóle. Co nie zmienia faktu ze samochód wizualnie i w sedanie i w kombi wyglada w porządku. Jakościowo wydaje się również solidny i kierowany nie dla dzieciaków, wiec czemu ma prawie bieżnikowane opony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
zawsze auto premium takie 5+ letnie ma opony śmietniki?


@elemenTH: Nie nie jest reguła. Regułą jest, że starsze, częściej będą takie miały. Premium po prostu bardziej cię złości, więc mocniej zapamiętujesz. Co prawda można szukać schematu, że w tych autach będą większe opony, z wyższym indeksem, więc droższe. W związku z tym statystycznie trochę rzadziej zmieniane, ale wątpię byś był w stanie takie odchylenie zauważyć. Stawiam na tradycyjny błąd poznawczy.
@elemenTH: Pewnie na wszystkim i czeka dopóki nie padnie coś ciekawszego, potem po kosztach robi i sprzedaje. Komplet siedemnastek można kupić za 2k, 2k na 3 lata czy ja wiem czy to tak sporo? Mając 4-5 dych na wóz to wypadałoby nawet więcej przygotować na eksploatacje opon ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bigos555: jak kogoś nie stać na 18 koła to niech nie kupuje auta na 18, dla mnie to proste jest. Jak ktoś wydał 70 czy 80tys na auto a nie ma 2tys na opony to jest po prostu umysłowo ograniczony i tyle w temacie. Serio nie czepiałbym się opon jakichś takich średniej klasy bo są na prawdę w porządku jak hankooki czy uniroyale. Jeszcze żeby to była 18 czy 19 felga
jak kogoś nie stać na 18 koła to niech nie kupuje auta na 18, dla mnie to proste jest.


@elemenTH: A jak kogoś nie stać na 14 to niech nie kupuje na 14, albo wcale nie kupuje. Tak jak pisałem, stare auta po prostu częściej będziesz widział na starych oponach. Wątpię aby premium na tym tle jakoś znacząco się wyróżniało.