Wpis z mikrobloga

Znałem i wszyscy twierdzili, że dokładają do interesu, a pracownicy mają łatwo, przyjemnie i powinni się cieszyć.


@wrzesien: Na tym mitycznym dokładaniu do interesu budowali domy, dostawali gigantyczne kredyty i brali auta w leasing.

Pracownicy mieli „łatwo, przyjemnie i powinni się cieszyć”, pracując za grosze na czarno albo na śmieciówkach.

Życie w „kapitalistycznej” bańce wywiera na ciebie zdecydowanie kiepski wpływ kolego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Ignacy_Loyola: O ile pluję na wszystko co ekonomicznie znajduje się na lewo od centrum, tak łap mojego plusa. Polska januszerka jest sednem problemu. Nie jest to bynajmniej wina kapitalizmu tylko naszej mentalności. Niestety, ale do tej pory wszystko co związane jest z prawem pracy, BHP lub zapewnianiem jakości stanowi wyłącznie balast, przeszkodę i trudność. W momencie gdy zaczął pojawiać się rynek pracownika to otworzyliśmy szeroko naszą wschodnią granicę bo przecież nasze
nie przez Tuska/Kaczyńskiego czy innego polityka


@Ignacy_Loyola: kult pana dobrodzieja przedsiębiorcy to jednak sprawka polityków w dużej mierze. W latach 90 obrzydzano wszystko co państwowe/społeczne, prano mózgi już od podstawówki, a z Balcerowicz uczyniono bohatera narodowego. Gdzieś czytałem wywiad z dziennikarką zajmującą się po PGRowskimi wsiami. Opowiadała jak z robotników rolnych robiono meneli i nierobów, jak kręcono słynny film arizona zwożono pijaczków z całego powiatu, ogólnie bardzo smutna historia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@bialawitz: Litości. Jedyne co potrafi polski rekin biznesu to zaistnieć na rynku poprzez oszczędności na pracownikach i jakości produktu. Kto mniej zapłaci i więcej wciśnie produktu niespełniającego norm jakościowych ten w naszych realiach jest lepszym rekinem.

Ale spokojnie, pokolenia miernot wspominających z rozrzewnieniem PRL już się kończą. To oni są pożywką dla biznesu janusza. Ludzie nie rozumiejacy że muszą ruszać za pracą, uczyć się całe życie nowych umiejętności, zmieniać firmy stanowiska
daj dobry przyklad i sam zaloz firme i plac sprzataczce czy kasjerowi 4 dychy za godzine. Bo przeciez wystarczy tylko chciec ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bialawitz: to nie słyszałeś, że wszyscy przedsiębiorcy to specjalna kasta wysoko urodzonych, którzy pieniądze na firmę otrzymali od swoich rodziców, którzy z kolei otrzymali je od swoich, itd. itd.? To się ciągnie od czasów epoki kamienia łupanego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
"Całe tabuny młodych, o świeżym spojrzeniu, ludzi już #!$%@?ą z tego kraju."
@Bertoos: #!$%@?ą być najniżej opłacanymi pracownikami na zachodzie xD
Oczywiście nie Ty, jestem pewien że jesteś specjalistą w swojej branży i że jesteś mega dobrze opłacany a miejscowi patrzą na Ciebie jak na równego sobie jeśli nie lepszego od nich, ale jednak większość mlodych jedzie tam być zwykłymi śmieciami.
Dlaczego zawsze patrzymy tylko na ten zachód? Cała europa środkowa