Wpis z mikrobloga

Czy jest szansa na dostanie pracy w #it mając mega niską samoocenę?.
Głównie chodzi mi o juniora w #gamedev lub coś z C#/#javascript/#android
Programuje od kilku dobrych lat, mam za sobą kilka wydanych gier na Android z czego 3 osiągnęły sukces i dobrze na nich zarobiłem, biorę udział w gamejamach i czasem wybiorę się na jakiś event.
Czasem tworzyłem strony na zlecenie dla mniejszych firm lub dla osób prywatnych.
Jednakże nadal czuję się jak debil, gdy inni tworzą pełne aplikacje w weekend ja czasem mam problem z podstawowymi rzeczami lub siedzie nad głupim błędem przez kilka dni którego powód okazuje się być trywialny. Gdy przychodzi czas ogarnięcia CV nie mam co wpisać bo mam wrażenie że żaden projekt się nie nadaje do pokazania. Byłem już na jednej rozmowie ale ze stresu nie potrafiłem wydukać nawet słowa.
Mam wrażenie że nawet nie umiem napisać "Hello World" bo coś skopie i się skompromituje lub nie użyje danego standardu kodu którego akurat nie znam i wyjdę na debila.
Aktualnie przez to nie moge nawet nic napisać bo wiem że będzie źle
#programowanie #programista15k #praca #pracbaza
  • 15
@Zbyszggo:syndrom impostora lub oszusta, w p0lackiej gównouczelni pewnie nawet tego słowa nie słyszałeś, a w cywilizowanych krajach to poważny problem, na który zwracają uwagę psychologowie i o którego istnieniu panuje powszechna świadomość. Poczytaj sobie co jest źródłem tego problemu, jakie są objawy i jak z tym walczyć. Często dotyka to właśnie inżynierów, ale też szerszych grup społecznych, jak np. kobiet.
@Zbyszggo: Skoro potrafiłeś zrobić gry, na których dobrze zarobiłeś to jednak coś umiesz. Jedni będą klepać szybko i dużo ładnego kodu, ale nic z tego nie będzie wynikać. Koniec końców liczą się efekty.
@Zbyszggo: nie jestem psychologiem i nie będę Ci tutaj opowiadał o syndromach, ale z perspektywy osoby rekrutującej programistów powiem uczciwie, że w IT umiejętność sprzedania w siebie samego jest tak samo istotna (jeśli nawet nie ważniejsza) niż techniczne umiejętności.

Niestety nawet najlepszy programista nie znajdzie dobrej roboty jeśli nie będzie miał gadane, lub znajdzie ją w naprawdę specjalistycznej firmie - tam gdzie liczą się wyłącznie umiejętności techniczne.

Z tego co piszesz
@Zbyszggo: Jestem liderem zespolu juz jakis czas, odbylem nascie rozmow i wiem ze niektorych trzeba pociagnac za jezyk ale jal sie dlugo ciagnie to kandydat sie luzije i wtedy juz idzie rozmowa, wiec jak trafisz w dobre rece to Cie wylecza, jezeli chodzi o kase to team leader wylapie ze jestes dobry i Ci wyrowna po kwartale. Pamietaj sa osoby ktore nowia i sa takie co dzialaja, ty pewnie jestes z
@Zbyszggo: Wysyłaj CV i nie przejmuj się jak na następny dzień nie będzie telefonu czy maila z odpowiedzią. Ci co pracują, też czasami siedzą po kilka dni nad rozwiązaniem problemu. To normalne. Chyba, że klepią to samo cały czas.
@Zbyszggo: yo, jakieś 80-90% aplikacji na google play ma mniej niż 100 pobrań. Myślę, że to wystarczający motywator.

Nie porównuj się do najlepszych (chyba, że rzeczywiście jesteś w top 0.0001% w swojej branży). Gdybym się porównywał to np. Elona Muska i cisnął po sobie jaki to ze mnie nieudacznik to dawno temu bym się wyhuśtał ( ͡° ͜ʖ ͡°)