Wpis z mikrobloga

#milionerzy zesrałem się XD przyszła do teleturnieju pani oczytana, od drugiego roku życia czyta płynnie, zainteresowania ciężko powiedziec bo jak sama mówi czyta ponieważ jest miłośniczką wiedzy XD No a potem.. obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ps. to pierwsze pytanie za 500 zł) ps2. Baba po dwóch kierunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz ninetyeight - #milionerzy zesrałem się XD przyszła do teleturnieju pani oczytana, od ...
źródło: comment_1614717635SSnXSXvutGxK2jSlmIgDLz.jpg
  • 95
@ZaBurz: Bo to był wynalazek z czasów kiedy zamiast brajanków byli dzisiejsi Januszowie, a w trakcie gotowania mleka przewijało im się pieluchy i nie miał kto pilnować ;)

A tak na serio - takie garnki miały (mają?) podwójne ścianki pomiędzy które wlewało się wodę co miało zapobiegać przegrzaniu i wykipieniu mleka.

Garnek do mleka z gwizdkiem pozwala podgrzać mleko do optymalnej temperatury, nie do wrzątku, aby nie utracić wartości odżywczych mleka.
Pobierz Diabl0 - @ZaBurz: Bo to był wynalazek z czasów kiedy zamiast brajanków byli dzisiejsi...
źródło: comment_1614730784bWrOr0kgO7xILzWimsMDIr.jpg
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi co do tych wzorów, to niestety w znacznej większości wina nauczycieli- tak jest i już. Ja fizykę załapałem dopiero na studiach i #!$%@? ja lepiej niż niektórzy ludzie po mat-fiz- choć to pewnie wina, tego, że większość roku była dopiero po liceum i zachowywała się jak bydło na zajęciach z doktorantem (złoty i naprawdę kumaty gość), a dla mnie był to drugi kierunek (choć pierwszy nie był techniczny/ ścisły )
@ninetyeight: Cóż garnka do mleka to na oczy nie widziałem, i nigdy nikt czegoś takiego nie miał... mleko normalnie zawsze się grzało w garnku zwykłym i pilonowało aby nie wykipiało, ale jak wygląda brytfanna oraz do czego służy to chyba każdy wie, a zatem nie ma gwizdka.. a na logikę garnek do gotowania mleka może mieć gwizdek skoro służy do gotowania cieczy w tym przypadku mleka.. więc nawet nie wiedząc jak