Wpis z mikrobloga

Mirasy, wytlumaczcie mi coś. Ostatnio zlapalem taka rozmkine, ogólnie mógłbym powiedzieć, ze z programowaniem zawsze mialem jakis kontakt. Od gimnazjum bawilem sie troche stronami. Pozniej studia techniczne EiT, i tak w polowie stwierdzilem, ze najbardziej podoba mi sie ten front-end. Wiec stwierdzilem, okey ogarniam HTML, CSS, JS, no to pora nauczyc sie jakiegos frameworka. Wybralem Reacta, no i szlo elegancko.... ogladalem te kursy, czytalem ksiazki i jak przerabialem te przykłady to mialem takie "no czaję, tu sie laczy z tym, to z tym...pff...latwe". No ale właśnie nie do końca. Teraz jak muszę zrobić dość spory projekt to kompletnie nie wiem co i jak... więc szukam, to po stackoverflow, to po Githubie, najgorzej jak dokumentacja nie ma nawet przykładów implementacji... No to jestem w czarnej dupie, bo nic jeszcze takiego nie ma. No i co wtedy? Jak wy to wszystko programujecie? Pytam tak serio. Czuje sie aktualnie jak gość, który potrafi tylko znaleźć coś w necie, wkleić żeby działało, najlepiej, żeby podobny projekt był już gdzieś stworzony, a żeby coś zacząć pisać samemu to jest ogromny problem i pustka. Nie wiem czy to wynika z braku moich umiejetnosci, doświadczenia, czy po prostu się do tego nie nadaje. Te wszystkie apki z kursów, jakieś blogi, to-do listy to jest uj w porownaniu do tego co zobaczyłem, co trzeba by było zrobić do tego projektu w który mam być zaangażowany. I ile tego wszystkiego w tym Reacie jest...w uj, troche sie zalamalem.

#naukaprogramowania #programowanie #react #programista15k #webdev
  • 7
Wybralem Reacta, no i szlo elegancko.... ogladalem te kursy, czytalem ksiazki i jak przerabialem te przykłady to mialem takie "no czaję, tu sie laczy z tym, to z tym...pff...latwe".

@Bruster: A ty się uczyłeś programować czy po prostu oglądałeś sobie filmiki?
Ile zadań zrobiłeś sam od początku do końca? Co w ramach nauki sam zaimplementowałeś?
@running @Saly Wiecie, starałem się jak najwięcej zrozumieć z tych filmów, czy przykładów z książek. No później to odtwarzalem, pod koniec rozdziału czy tam odcinka pisałem ta sama aplikację. Nie tak, że tylko oglądałem te kursy bez tworzenia aplikacji