Wpis z mikrobloga

Siema. Poleci ktoś jakąś dobrą planszówę/karcianke do gry ze znajomymi? Mamy stała ekipę 4 osób, chcielibyśmy zagrać może w coś trochę bardziej rozbudowanego, gdzie rozgrywka trwa dość długo. Jak zasiadamy do stołu, to raczej nie na krócej niż 5-6h. Nie mamy ulubionego gatunku, z tego co graliśmy i nam się spodobało, to m.in. terraformacja marsa, osadnicy z catanu, 7 cudów świata, osadnicy, pandemic, hero realms, vikings gone wild. Osobiście lubię lovecraftowskie klimaty, fantasy, sc-fi. Może fajnie by było spróbować jakiegoś rpg, coś z fabułą? Jeżeli byłoby warto, to budżet i do 500zł można naciągnąć. Aczkolwiek wiadomo, jak będzie taniej, to nikt się nie obrazi. :D

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe
  • 16
@Burkpurk: Gra o Tron, Imperial Assault, Nemesis, Chaos w Starym Swiecie. Zawsze też możecie pójść dalej i zacząć bawić się w RPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niekoniecznie z wymienionych klimatów ale i tak polecam Spartacusa, genialna gra jeśli lubicie rozbudowane planszówki z grą nad stołem.
@Burkpurk: Runebound trzecia edycja, niestety podstawowa wersja gry nie do zdobycia aktualnie w sklepach, pozostaje kupienie używki (na ogłoszeniach, jak widziałem to od 150 do 250 zł). Na pudle napisano 2-3 godziny ale raczej 3-4 godziny, jeśli lubi się kminić. RPG, każdy gracz ma swojego bohatera. W grze występują karty przygód podzielone na 3 różne rodzaje: poszukiwanie, wyzwania, walka. System walki z rzucaniem żetonów, bardzo ciekawe rozwiązanie według mnie. Do tego
@Burkpurk: podbijam Runebounda, zwłaszcza jak nakupujecie jak najwięcej (wszystkie:) dodatków. Możliwość gry w co-opie z dodatkiem Nierozerwalne więzi, daje też możliwość gry solo.

Tak to rozważyłbym tytuły pokroju Talisman (sama podstawka może zapewnić wiele godzin zabawy), jak nie podpasuje, to możecie pchnąć dalej. Posiadłość Szaleństwa także może się wam spodobać, może Descent?
@Burkpurk: ja polecam od siebie Root + dodatek Plemiona Rzeczne. Nie jest to gra RPG, ani tym bardziej sci-fi, ale jest mocno asymetryczna, więc przy 6 dostępnych frakcjach (plus kolejnych w drodze) zapewni wam ciągle inną rozrywkę na mnóstwo godzin. Jest to gra wojenna, opakowana w klimat słodkich, leśnych zwierzątek, ale tutaj przede wszystkim liczy się taktyka i to czy wiesz kiedy i komu najlepiej wbić nóż w plecy. Zasady są