Wpis z mikrobloga

Protip dla osób które tak jak ja wydały dużo kasy na bootcamp i teraz przez covid nie mogą znaleźć roboty, bo nikt nie rekrutuje juniorów. Warto zabrać się za freelancerkę. Nie jest łatwo znaleźć klienta, ale udało mi się złapać pierwsze zlecenie na system do przychodni zdrowia lolalnej. Jakiś taki prosty - zarządzanie wizytami, lekarzami, rejestracja online. Wczoraj wystartowałem, teraz kilka tygodni i ponad 10k wpadnie. Tak trzeba żyć.

#programowanie #biznes #software #naukaprogramowania #wlasnafirma #programista15k
teddybear69 - Protip dla osób które tak jak ja wydały dużo kasy na bootcamp i teraz p...

źródło: comment_1614408213y4O0PsFIM8UEHQpfsghWJe.jpg

Pobierz
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teddybear69: dokładnie, nie przejmuj się hejtem, tylko rób swoje! Injection to będzie pielęgniarka w przychodni robić, a nie kod.
Podpowiem Ci tylko, że po co się męczyć z logowaniem przez bazę danych - zrób jedno hasełko dla wszystkich i trzymaj je w zmiennej od razu, albo lepiej- w pliku txt. Tak będzie prościej i szybciej
  • Odpowiedz
@teddybear69
Poczytaj o:
SQL injection
Funkcjach skrótu w kontekście przechowywania haseł
Soli w kontekście przechowywania haseł
Różnicy wydajności między 'like' oraz '=' w bazach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@teddybear69: k---a typie, czy ty właśnie zapakowałeś w kod SQL injection i nie wiesz co to jest? ( _) do tego hasło w plaintext i like na login xD tylko nie mów ludziom że jesteś z Polski a z Indii, proszę.
  • Odpowiedz
@teddybear69: nie. Tak się robi. Ograniczasz liczbę zapytań do bazy danych. Jest to standard zwłaszcza w projektach dla budżetówki. Rozumiem że to Twój pierwszy projekt, więc nie musisz znać wszystkich niuansów, ale z czasem się wyrobisz. Powodzenia!
  • Odpowiedz